reklama

Zimní trendy: Móda pro zdraví nohou

Konečně móda, která pomáhá zdraví! Vyberte si super barevné punčochy nebo punčocháče v trendy barvách, které vám uleví od křečových žil.

Foto: Profimedia.cz

Punčocháče a punčochy už dnes nejsou jen praktickým doplňkem, který ženu zahřeje v chladném počasí. Jsou módním doplňkem, který dodá na stylu a zajímavosti. A platí to i o těch zdravotních.

Využijte módní trendy a pořiďte si takové, které vám pomohou řešit problém s křečovými žilami. Tmavší barva a silnější materiál je snadno zakryjí, a ty speciální dokonce fungují jako opora pro ochablé žilní stěny. Možností, jak vám punčochy a punčocháče mohou pomoci zlepšit zdraví, je však více.

Mějte šmrnc s barvami

Letošní podzim a zimu se neobejdete bez výrazných a barevných punčocháčů. Kromě ťapek, ponožek, podkolenek či nadkolenek frčí samodržící punčochy a legíny. Letošní sezóně pak vévodí petrolejová barva, červená a žlutá. Ovšem ani s černou neuděláte chybu - i ta se vrací na výsluní.

Pokud jsou však žíly již mírně vystouplé, raději sáhněte po podpůrných punčochách s lehkou mírou komprese. Koupit se už dají i velmi tenké punčochy nebo punčocháče, které působí opravdu dobře. Potřebujete pomoci přírodě? Pak zvolte stahovací prádlo, například punčochy s formujícím sedem (stáhnou zadeček a stehna nahoru) a hned budete vypadat lépe. Hitem jsou také samodržící punčochy, obvykle zakončené lepicí krajkou, které můžete nosit prakticky při každé příležitosti. U nich pozor na silikonové lepicí pásky - občas jim věnujte zvýšenou péči a k obnově lepivosti použijte speciální gel. Nikdy je neperte v aviváži, postačí mýdlová voda.

Punčochy se zdravotními benefity

Dnes už máte na výběr z mnoha typů punčochových kalhot, některé mají antimikrobiální úpravu, jiné jsou vyrobené z mikrokapslí, které dokážou zmírňovat vnější projevy celulitidy.

Ženám, které mají potíže s otoky či křečovými žilami, pak slouží výrobky s úpravou pro výživu a regeneraci dolních končetin. Jde o tzv. mikrokapsle Skintex Anti-Heavy-Legs, které se používají u punčoch I. a II. kompresivní třídy, ale také u punčoch „travel", které nosí například letušky.

Kompresivní punčochy využijí i těhotné ženy, kterým často otékají nohy. S výběrem těchto punčoch by vám vždy měl poradit lékař, který určí stupeň komprese. U kompresivní terapie vždy platí, že největší svěr je nad kotníkem a nikdy nesmí dojít k zaškrcení.

Stará dobrá arnika v novém kabátě

Ale pozor, původně kosmetický problém může po čase skončit vážnými komplikacemi, takže lépe je začít křečové žíly neboli varixy řešit hned.  Zkusit můžete také sílu bylinek.

V lékárnách se prodává biotechnologická emulze na křečové žíly, která umožní zvýšení kožního průtoku krve a zbaví tak pocitu tzv. „těžkých nohou". Zároveň dochází i ke zlepšení stavu pokožky nohou, a to jak esteticky, tak i funkčně.

Toto sérum obsahuje především osvědčenou arniku, která umí zklidnit pokožku a dodat jí pružnost. Zmírňuje také bolesti a napomáhá při hojení modřin, výronů, namožených svalů a poraněných šlach. Proto se z ní dělají masti, které se používají k preventivním opatřením proti zánětu křečových žil. Kromě extraktu z arniky obsahuje Venoceutical také další léčivé rostliny: kokořík mnohokvětý, cypřišové šišky, jírovec maďal a přísadu podobnou mentolu zlepšující průtok krve, prokrvení a výživu pokožky.

více na uLékaře

 

V ČEM JE PROBLÉM?

Ve zdravých žilách chlopně zabraňují zpětnému toku krve. Pokud ale zeslábnou a úplně se nedovírají, krev se může vracet zpět. Hromadí se, proud krve je snížen, a výsledkem jsou nevzhledné uzlovité vyboulené žíly, nazývané varixy - křečové žíly.
1

Hošek se choval jako sexuální predátor. Je ale první, kdo nezatlouká, říká Houdek | Video: Daniela Písařovicová

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama