reklama

Zima je za dveřmi. Chrantě si svou pleť!

Jak ochránit pleť v dešti, chladu a mrazu? Máme pro vás pár tipů

Foto: Profimedia.cz

Netěšíte se na zimu a mráz, protože dobře víte, jak vaše pokožka v chladném počasí trpí? Zkuste vhodnou prevenci a ochranu v podobě krémů a gelů.

Péče o pleť je důležitá nejen v teplém a suchém počasí, ale i v zimě si naše pokožka přeje být hýčkaná a rozmazlovaná. Dodejte jí dostatek vitamínů a ochranu!

Mráz a vítr

Naše pokožka se mrazem a větrem velmi vysušuje. S touto situací si poradí dobrý krém nebo balzám. Před blížící se zimou musíme nastolit naší pokožce a tělu několik pravidelných péčí a ochran. V zimě je třeba pleť dostatečně promašťovat těžšími krémy. V zimě tolik nefungují mazové žlázy a pleť ztrácí vodu. Musíme se postarat o to, aby pleť udržela pružnost.

Jak pomoci pokožce? Kdo maže, ten jede!

Kromě kvalitních krémů, které nesmí obsahovat vodu je ideální vyvarovat se střídání teplot. Určitě jste si dobře všimli, co se děje, když mrzne a vy vejdete do vytopené místnosti. Pokožka pálí a okamžitě zrudne. Některé cévky na nose a tvářích někdy nevydrží a jednoduše popraskají. Také si v zimě hlídejte pitný režim. Je zcela jasné, že když vás nenutí horko, můžete pitný režim snadno zanedbávat.

Používejte krémy a balzámy

Kupte si kvalitní balzám na rty a používejte ho velmi často. To stejné platí o krémech. Určitě sáhněte po takových, které při chladném počasí pleť chrání před vnějšími vlivy. Výbornou záležitostí je okysličující krém, který má báječnou konzistenci a je přímo dokonalý na vysušenou a promrzlou pleť.

Ani v zimě nezapomínejte na čistící gely a peelingy. Před tím, než vyrazíte ven si nemyjte ruce ani obličej. Vaše pokožka pak zažívá nepříjemné pnutí. Mnoho z vás neví, že výbornou ochranou je i obyčejný make-up. Make-up s pudrem vytvoří ochrannou vrstvu a zabrání tak vysoušení pokožky.  Nezapomínejte ani na ruce a chraňte je krémem. Jednou za čas v zimě jim dopřejte parafínovou lázeň nebo jiné kosmetické ošetření, které jim dodá vláhu.

Prokop: Lidí, kteří nechtějí žádná opatření, je málo. Roušky jich odmítá pár procent | Video: Martin Veselovský
reklama
reklama
reklama