reklama

Co se stane, když denně ujdete 10 000 kroků: Jednoduše zhubnete a zlepšíte sex

Nemáte rádi cvičení, posilovně se vyhýbáte obloukem a běh je pro vás cosi jako noční můra? Přesto byste se rádi trochu hýbali, udržovali se přirozeně fit a možná shodili i pár přebytečných kilogramů? Pak se nabízí jednoduché řešení: zařaďte do svého denního režimu chůzi.

Prohlédnout grafiku
Foto: iStock

Chůze je ten nejpřirozenější pohyb, jaký si jen dokážete představit. Správnou technikou můžete například předcházet bolestem zad, zlepšit a udržovat fyzickou kondici, posílit srdce nebo zcela nenuceně zhubnout. Důvodů pro "obyčejnou" chůzi je však daleko víc.

Ještě před sto lety by ospravedlňování chůze a hledání důvodů, proč používat vlastní nohy, působilo více než podivně. Chůze vždy byla přirozenou součástí každodenního života a základním "dopravním prostředkem". Chodilo se hojně a zcela přirozeně a nikoho by ani ve snu nenapadlo své kroky dokonce počítat. 

Představte si, že...

Představte si, že...

  • V roce 1960 vážil průměrný muž něco kolem 75 kilogramů, ten současný má už o 13 kilo víc.
  • Průměrná žena vážila v roce 1960 něco málo přes 63 kilo, dnešní má necelých 78 kilo.
  • Důvodem je bezesporu méně fyzické práce a přirozeného pohybu včetně chůze, stejně jako vyšší průměrná porce a jiné složení jídla.

Doba se ovšem změnila, technický pokrok nabyl úplně jiných rozměrů, podobně jako standardní lidské proporce. Bohužel. Je víc než zřejmé, že populace tloustne. Víc jíme a vozíme se, méně chodíme a jenom tak "selsky" uvažujeme. A když už nevíme, co se sebou, se svou váhou, politováníhodnou fyzičkou a celkově neutěšeným stavem, hledáme rady a řešení jinde.

Někdy jistě dává smysl svěřit se do péče odborníků, nechat si poradit s jídelníčkem a vhodným pohybem, začít ale můžeme i sami a naprosto prozaickým způsobem. Mnohdy totiž postačí úplně obyčejná chůze.

10 000 kroků (přibližně 6 km) denně je jakási současná meta, denní limit, který by měl podle odborníků splnit každý zdravý člověk. Pořídíte-li si například krokoměr, možná budete překvapeni, že nejde o úkol úplně snadný. Při dnešním pohodlném stylu života může (ale nemusí ) být 10 000 kroků občas už docela výzva. 

Co se s vámi stane, když denně nachodíte (aspoň) 10 000 kroků, najdete v naší grafice.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama