reklama

Vyzkoušejte měsíční dietu a další vlivy lunárního cyklu

Vliv Měsíce na lidský život nezkoumají jen astrologové. Lunární cyklus se dá velmi dobře využít třeba i při hubnutí

Jednotlivé fáze zatmění jak se daly pozorovat nad čínským městem Hefei
Jednotlivé fáze zatmění jak se daly pozorovat nad čínským městem Hefei | Foto: Reuters

Snad je to právě tím, že život na Zemi je založen právě na vodě - všichni jsme tak v područí tělesa, které svírá otěže své přitažlivé síly. Náš organismus určitě je nějakým způsobem naším souputníkem ovlivňován, i když nemůžeme potvrdit do jaké míry.

V lidových představách má především úplněk silnou , většinou škodlivou moc, kterou pocítí především zdravotně oslabení lidé, menstruující ženy a jeho vliv má prý obecně zhoršovat krvácení a vést k častějším porodům. Na druhé straně je taková statistika pochopitelně těžko doložitelná a mnozí odborníci mírnější i vážnější důsledky úplňku odmítají. Například tým vědců v USA v čele s Ivanem Kellym sepsal obsáhlou vědeckou práci s výmluvným názvem „Měsíc byl v úplňku - a nestalo se nic".

Jak působí různé fáze měsíčního cyklu?

Přesto si jednotlivé měsíční fáze vypěstovaly reputaci související s astrologickým pohledem na svět. Jednotlivě jsou na tom takto:

- úplněk má naplno rozproudit v těle člověka energii - bohužel spíš v tom negativním slova smyslu a potenciálně destruktivní city mohou „zkratovat" naše rozumné uvažování, stejně jako naše krev má najednou větší tendenci opustit tělo.

- ubývající měsíc je obdobím naopak pozitivní energie. Podle lidí praktikujících měsíční dietu je právě jeho období nejvhodnější ke ztrátě přebytečných kil. Také má být dobrým obdobím k operacím, takže předpokládám, že liposukce musí jít jedna báseň… Ale takové zákroky zřejmě není radno  časovat podle nejistých znamení na obloze.

- nov je možná temným znamením na obloze, ale má paradoxně pozitivní asociace coby „nový začátek" a tudíž se jeho síla hodí jako inspirace pro nastartování nových projektů (ale osobně bych si do zálohy nechal i možnost pracovat na projektech stávajících).

- dorůstající měsíc souvisí s procesem nasycování a růstu, možných pozitivních okolností pro získání vlastních sil a možná i materiálního zabezpečení.Jedná se tím pádem o značně hmotařskou fázi Měsíce, ale pokud se získané prostředky využijí dobře, nemohou být na škodu.       

Jak zhubnout s měsíčním cyklem?

V období úplňku a počátečního ubývajícího měsíce se doporučuje čerstvá strava, zelenina a ovoce, ořechy a luštěniny, naopak se nedoporučují jíst paprika, zelí, čokoláda a hořčice. A už rozhodně ne to všechno naráz.

Za ubývajícího Měsíce nám má nejvíce prospět tepelně upravovaná strava (především dušená a vařená), polévky, kaše, omáčky, kompoty, těstoviny, brambory a nakládaná a dušená zelenina. Měli bychom se vyvarovat masa a uzeniny, čokolády a smažených pokrmů.

V období novoluní a počátečního dorůstajícího Měsíce máme jíst čerstvou stravu, zeleninu a ovoce, sóju, fazole, kukuřici vločky a semínka. Co nám nesvědčí jsou mléko a mléčné výrobky obecně, sladkosti, moučná jídla, káva a čokoláda.

Během dorůstajícího Měsíce se nám doporučuje prakticky totéž jako v případě Měsíce ubývajícího. Zapovězeny by v tomto období měly být smažené pokrmy, maso, uzeniny a studené nápoje.    

       
 

Povinnost 1,5 metru pomůže cyklistům i řidičům, po nehodě už je pozdě, říká Kindl | Video: Martin Veselovský
reklama
reklama
reklama