reklama

Víme, proč vás bolí záda! Jde o zlozvyk

Jak zabránit bolestem zad? Prevencí!

Foto: Isifa/Thinkstock

Bolí vás neustále záda a vy už nevíte, co děláte špatně? Cvičíte a nepomáhá to? Zkuste se zamyslet, co děláte špatně. Vyvarujte se zlozvyků a přestanou vás bolet záda.

Záda toho během dne musí vydržet opravdu hodně. V práci celý den sedíme, večer přijdeme domů a zkroutíme se na gauč. Podívejte se, jak pomoci od bolesti zad.

Myslete na hrudní páteř

Dokonce špatné sezení za stolem může mít za následek bolest hrudní páteře. Je třeba se často protáhnout a mít kvalitní židli. Při nesprávném naklánění dostává hrudní páteř zabrat. Hrudní páteř se nosí i jednostrannou zátěží, kdy nosíme tašku na jedné straně. Myslete na správné sezení, kdy je třeba mít rozkročené nohy na šířku pánve a trup držte vertikálně. Kabelky noste jeden den na jedné straně a druhý den strany vyměňte. Kontrolujte i doma, zda vám vyhovuje výška umyvadla nebo kuchyňské linky.

Krční páteř je v plné polní

Při práci, kdy špatně sedíme dostává nejvíce zabrat krční páteř. Všimněte si, jak nakláníte hlavu při telefonování nebo když něco píšete. Dokonce i cvičením páteři uškodíme, když si dostatečně neprotáhneme krk. Bolesti krční páteře jsou nepříjemné a přecházejí až k velké bolesti hlavy. V případě práce investujte do pořádné kancelářské židle, kde se bude opírat i krční páteř.

Bederní páteř

Bolesti beder znají dámy, které chodí na vysokých podpatcí. Vysoké podpatky jsou nebezpečné. Páteř se začne vychylovat a dochází k velkým bolestem. Při chůzi napínáte i svaly, které po velké námaze ztuhnou a bolesti moc nepřidají. Během chůze si hlídejte hrbení a pokleslá ramena. Zkuste se vyhnout přílišnému nošení podpatků, ale naopak nám páteř může huntovat i placatá obuv bez podrážky.

Hlídejte si svoje záda při chůzi, při práci, při cvičení i při odpočinku. Páteř máme jen jednu a když začne bolet, její hojení je na dlouhou dobu. Zkuste předejít bolestem zad vhodnou prevencí.

Tak hnusný projev jsem nezažil. Babiš o téhle zemi neví vůbec nic, říká Pithart | Video: Linda Bartošová, Pavel Švec, Video

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama