reklama

VIDEO: Cviky pro štíhlé paže do plesových šatů

Štíhlé paže do plesových šatů? Cviky od Bikiny fitness. Ještě není pozdě!

Foto: Thinkstock

Plesová sezóna je v plném proudu. Pokud se vám nechce v šatech odhalovat  povislé paže, vyzkoušejte našich šest cviků každý den a výsledek poznáte už za týden.

Cvičení pro vás sestavila Bikiny fitness Kamila Pavlíčková, která se věnuje rýsování postavy na profesionální úrovni. Pracuje jako trenérka, ale také se sama účastní fitness soutěží. Věnujte svým povislým pažím pár minut denně a budou se dít zázraky. Postačí vám dvě klasické PET láhve. Každý z následujících cviků provádějte do té doby, co vám síly stačí. Pak dejte krátkou pauzu a opakujte ještě dvakrát.

Cvik 1.  Posílení celých paží

Velmi nenápadné pohyby, ale...

Sedněte si s narovnanými zády. Břicho zatahujeme a celkově zpevníme. Důležité je pravidelné dýchání a ramena stahovat směrem dolů, jako byste chtěli dát lopatky k sobě. Hlavu držíme vzpřímeně, bradu nevystrkujeme. "S drobným kmitáním pohybujeme rukama dopředu a do strany. Po chvíli ucítíte nepříjemné pálení svalů, neustále se však snažte ramena tlačit dolů, protože mají tendenci povylézat k uším. Vydržte co nejdéle. A když si budete myslet, že víc nezvládnete, pokračujte ve cvičení a napočítejte do dvaceti," říká Kamila Pavlíčková.

Cvik 2.  Tricepsy vsedě

Cvik, který můžete provádět i při sledování oblíbeného seriálu. Jen se soustřeďte na správné provedení a dýchání. Nejprve si jej natrénujte raději před zrcadlem, abyste nedělali chyby.

Sedněte si buď do tureckého sedu, nebo pokrčte nohy před sebou. Důležité je mít lokty co nejblíže k hlavě a s výdechem zvedáme nahoru a ramena se snažíme neustále tlačit směrem dolů.

Cvik 3.  Přední strana ramen

Toužíte-li po plesových šatech bez ramínek a kabátku, pak budete muset cvičit i na ramena.

"Ruce nemusí být úplně natažené," vysvětluje Kamila. Držíme zpevněné břicho, rovná záda, pokrčená kolena a snažíme se mírně pokrčit lokty. Ramena tlačíme směrem dolů a pomalými pohyby s výdechem zdviháme ruce před sebe. Cvik provádíme do té doby, než nás začnou pálit svaly.

Cvik 4.  Tricepsy

Sval, na který často zapomínáme. Přitom jedině posilování této partie vás zbaví tolik nenáviděných povislých rukou.

Jsme v předklonu a snažíme se mít rovná záda. I zde dbejte na zpevněné břicho, které zajistí, že budete pohyb provádět jen partiemi, které chceme posilovat. Lehce pokrčte kolena a lokty držte u těla. Výdech se provádí při pohybu vzhůru. "Pokud je pro vás PET lahev příliš těžká, raději volte menší závaží, abyste cvik prováděli správně," upřesňuje Kamila.

Cvik 5.  Bicepsy

Ruce se musí posilovat komplexně. Nikdy nevynechejte žádnou partii.

Pokrčte si mírně kolena, zatáhněte a zpevněte břicho a opět si pohlídejte rovná záda. Lopatky a ramena stahujte směrem dolů. Lokty se snažte držet u těla a výdech následuje vždy, když jde ruka nahoru. "Hlídejte si, abyste se při zvedání nezakláněli," upřesňuje Kamila.

Cvik 6.  Ramena

Nezapomínejte vše cvičit velmi pomalu.

Důležité je zpevněné břicho a rovná záda. Bradu nevystrkujeme dopředu, ale naopak máme pocit, jako by hlavu někdo vytahoval za temeno vzhůru. "Nezapomínejte na správné dýchání. Výdech provádíme vždy, když natahujeme ruce. Při pohybu dolů se nadechujeme a lokty dáváme na úroveň ramen. Vše je tahem, ne švihem, musíme procítit každý pohyb a sval," vysvětluje Kamila.

Náš tip: Nejlepší a nejhorší cvičení k hubnutí. Umíte si vybrat?

Po cvičení nezapomínejte na strečink. Spojte ruce za zády a pomalinku se předklánějte. Následně dejte za hlavou paži až na ramena, druhou rukou se chytněte za loket a protahujte tricepsy. Bicepsy uvolníte tak, že ruku předpažíte, druhou paží chytnete dlaň a tlačíte ji směrem dolů. Zároveň nataženou ruku propínáte v oblasti lokte.

"Druhý den vás budou paže hodně bolet, nevzdávejte se. Už za pár dní uvidíte a ucítíte zlepšení," říká na závěr Kamila Pavlíčková.

Jak posilujete ruce vy? Napište nám v diskuzi pod článkem.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Chcete začít běhat? Zima je ideální doba

Vaše příběhy: Čeho v životě nejvíc litujete?

Nejkrásnější pohledy roku 2015: Pokochejte se přírodouBezdětná: Neplodnost je tabu, těžko hledáte pochopení. Měla jsem deprese i bolesti | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama