reklama
 

10 tipů na posílení imunity: Smějte se a větrejte

Podzim už pomalu bere za kliku a spolu s ním i strašák ve formě oslabené imunity, nepříjemných nachlazení a nejrůznějších viróz. Jak obranyschopnost svého organismu posílit a vyhnout se tak nepohodlným zdravotním komplikacím?

Prohlédnout grafiku
Foto: iStock

Imunita z pohledu zdraví označuje schopnost organismu bránit se proti antigenům (látkám navozujícím produkci protilátek) pocházejícím z vnějšího, ale i z vnitřního prostředí. Zjednodušeně řešeno, imunita, resp. imunitní systém, brání člověka před propuknutím nemoci v těle. 

  Víte, že při polibku uvolněný oxytocin mírní díky svým analgetickým účinkům bolest a zmírňuje úzkost? Pozitivních vlivů polibku na lidský organismus je ale mnohem víc. Polibek, žena.cz

S podzimem nastupující sychravé počasí, chladná rána a studené večery, ale také méně slunečních paprsků a větší náchylnost k chmurným myšlenkám tvoří dobrý základ k oslabení imunity a vzniku více či méně závažných zdravotních komplikací.

Kromě dobré nálady a minimální míry stresu (musí-li vůbec být) je mnoho dalších "vychytávek", které vám zdarma a nenásilnou formou pomohou k lepšímu zdraví.

Jak na to, abyste si letošní podzim užili v dobré kondici i náladě, se dočtete v naší grafice. 

reklama
reklama