reklama

Rakovina prsu: Ptejte se on-line, jak se chránit!

K největším nočním děsům každé ženy patří strach z nádoru. Rakovina prsu patří k nejčastějším onkologickým diagnózám a nejčastějším příčinám úmrtí ženské populace.

Foto: Profimedia.cz

K největším nočním děsům každé ženy patří strach z nádoru. Rakovina prsu patří k nejčastějším onkologickým diagnózám a nejčastějším příčinám úmrtí ženské populace.

I když počet onemocnění roste a zasahuje stále mladší věkové kategorie, ve výsledku stále více případů končí uzdravením. K příznivějším statistikám bezesporu přispívá i to, že stále více žen nezanedbává prevenci  a chodí v pravidelných intervalech na prohlídky na mamografu.

Mládí jako nevýhoda?

Přestože od roku 2003 i u nás klesá křivka úmrtnosti, ročně na něj zemře 2500 žen. Kdyby přišly k lékaři dřív, mohly se uzdravit. Problém je i v tom, že zdravotní pojišťovny hradí vyšetření ženám nad 45 let, zatímco těm mladším nikoli. A to ani v případě, že mají rodinnou zátěž.

Na vaše otázky bude tentokrát odpovídat MUDr. Livia Večeřová, primářka a odborný garant pro mamodiagnostiku z Komplexního mamologicko-mamografického centra při Radiodiagnostické klinice FNKV.  

Ptejte se on-line!

Doktorka Večeřová bude hostem naší redakce v úterý 28. března, kdy bude zhruba od 13 hodin přibližně po dobu 60 minut odpovídat na vaše dotazy ke všemu, co se týká prevence a léčby rakoviny prsu.

S jejich posíláním můžete začít už nyní - ale POZOR! Prosím, podívejte se vždy - pomocí tlačítka "Všechny položené dotazy" dole pod článkem - zda se na stejný či podobný problém jako vy neptal už některý jiný čtenář před vámi. Při velkém množství položených otázek se totiž může stát, že naši odborníci "nestíhají", z dotazů si vybírají a nemuselo by se dostat právě na ten váš.

Náš host

 

Kvůli roztroušené skleróze hýbe jen hlavou: Je to kruté, ale neumírám, já takhle žiju | Video: Daniela Písařovicová

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama