reklama
 

Rakovina je selhání imunity a emocí, tvrdí lékař

Kdo by chtěl stárnout?  Dnešní věda dokáže udržet mládí i bez plastických operací.

Foto: ISIFA/Thinstock

Jak udržet mládí i bez plastických operací? MUDr. Peter Hajduk radil on-line, jak na to.

Mladistvý vzhled a zdraví spočívá především v tom, jak skutečně staré jsou buňky našeho těla. Nejmodernější poznatky vědy umožňují děje v buňkách ovlivnit. Nanotechnologie využívají mikročástic k tomu, aby do nich přivedly účinné a léčivé látky a tím v nich změnily některé nežádoucí děje. Tak souvisí ochrana proti rakovině se zpomalením procesů stárnutí.

Mikročátice proniknou až do buněk

Bunečná technologie je tak účinná, že může fungovat jako prevence proti nádorům a rakovině, a zároveń bránit procesům stránutí a jeho projevům, vysvětlil mechanismus tohoto působení MUDR. Peter Hajduk z kliniky Aura.

Doporučujeme: 15 tipů: Jak přelstít stárnutí aneb Triky mládí

"Rakovina je porucha neboli onemocnění imunitního systému a emocí. Na emoce je tady buď LÁSKA jako nejvyšší forma emoce , nebo dobrý rádce v oblasti psychosomatiky, kineziolog atd... Na imunitní systém působí např. rostliny jako je vilcacora čaga, eleuterokok atd.... nebo houby. Aby to vše bylo pro naše tělo co nejdostupnější, tak se to dalo do nanotechnologických preparátů," uvedl v jedné ze svých odpovědí.

Nanotechnologie umožňují účinným látkám pomocí mikročástic proniknout do buněk, které regenerují a revitalizují a napravují poškozené části. Tímto způsobem vznikají a fungují jednak potravinové doplňkya kosmetické přípravky nejmodernější generace. Na ty jste se v dnešním on-line rozhovoru ptali nejčastěji.

Krémy pleti neprospějí

Tzv. kosmetologické produkty v mnoha směrech plnohodnotně nahradí estetické chirurgie. V tom spočívá hlavní rozdíl mezi těmito přípravky a obyčejnými krémy, byť sebedražšími.

Náš tip: Tipy, jak udržet mládí. Plastiku nepotřebujete

"Dle mého názoru je u krémů v podstatě jedno, co použijete. Vzhledem k velikosti částic a nosiči se do kůže vstřebá jen minimum látek. Smysl mají arganový olej nebo placentární extrakty v nanoúpravě." Náš odborník dále vyzvedl význam stravy, pitného režimu, spánku, slunce, vitaminů D, A, C a B. "Je to klišé, ale je to tak," dodal MUDr. Peter Hajduk.

Doporučil důslednou hydrataci - až tři litry vody bez bublin denně  a také aplikaci vlastního tuku. tady však upozornil, že je třeba počítat s tím, že že cca 30% z toho aplikovaného tuku postupně tělo zpracuje, rozloží.

Všechny jeho odpovědi na vaše dotazy si můžete přečít v celém on-line rozhovoru dole pod článkem.

Náš odborník

MUDr. Peter Hajduk

Má atestaci z ortopedie-traumatologie, manuální medicíny a chirurgie. Věnuje se estetické a celostní medicíně, zvláště buněčné medicíně na úrovni využití subbuněčných struktur v regeneraci organizmu, prevenci nádorových onemocnění. V lednu 2004 založil AURA MEDICAL CLINIC, soukromou kliniku preventivní a estetické medicíny a PANACEA HAIR CLINIC (dříve GHO Clinic Praha).

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Test: Ublížíte si opalováním?

Repelenty mohou škodit. 5 lepších prostředků na komáry

Dosáhněte svého i beze slov: Řeč těla

Kim Kardashian a holý pupík Emily Ratajkowski. Začíná oscarová afterparty | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama