reklama

Proč a které ženy střídají milence

Senzační objev: hezčí ženy jsou přelétavější a vlastně za to ani nemohou. Ani za krásu, ani za svou touhu po novém vzrušení. Mohou za to hormony!

Foto: Profimedia.cz

Senzační objev: hezčí ženy jsou přelétavější a vlastně za to ani nemohou. Ani za krásu, ani za svou touhu po novém vzrušení. Mohou za to hormony!

Ženy s vyšší hladinou ženského hormonu estrogenu nejen vypadají a cítí se krásnější, ale své pocity mohou projevit i častým střídáním milenců.

Krásné a plodné

Doktorka Kristina Durantová z University of Texas v Austinu se svým týmem zjistila, že ženy s vysokou hladinou určitého typu estrogenu se cítí přitažlivější. Neplatí to však pro ženy, které užívají hormonální antikoncepci.

"Výsledky naznačují, že existuje spojení mezi plodností a tím, co je považováno za tělesnou krásu. Ženy, které jsou velmi plodné, si častěji začínají vztahy s muži, a když se jim naskytne kvalitnější partner, začnou s ním chodit."

Flirt kvůli hormonům

Estrogen nejenže ovlivňuje plodnost žen, ale také způsobuje, že se ženy oblékají více sexy a vyhledávají vzrušení.  Ženy s přebytkem hormonu, který se nazývá estradiol, pak chtějí více milenců.
 
"Ženy s vyšší hladinou estradiolu uvedly, že si rády zaflirtují, budou se chtít líbit nebo dokonce mít poměr s někým, kdo není jejich primární partner," tvrdí doktorka Durantová.

Tým doktorky Durantové testoval 52 studentek ve věku 17 až 30 let, které neužívaly hormonální antikoncepci. U všech vědci měřili hladinu estradiolu, jednoho z ženských hormonů, jejichž hladiny se u žen mění každý týden.

Plodné jsou nespokojené

Ženy také měly hodnotit vlastní přitažlivost i přitažlivost ostatních kolegyň. "Ženy s vyšší hladinou estradiolu se samy cítily přitažlivější a stejně je hodnotily i ostatní," vysvětluje Durantová, a pokračuje:

"Naše výsledky ukazují, že velmi plodné ženy dost možná nebývají spokojené se svými dlouhodobými partnery. Mají pak sklon k seznamování se s jinými muži, kteří jim připadají přitažlivější," dodává.Tak hnusný projev jsem nezažil. Babiš o téhle zemi neví vůbec nic, říká Pithart | Video: Linda Bartošová, Pavel Švec, Video

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama