reklama

Až 70 procent žen není se svými prsy spokojeno. Je toho víc, co o ňadrech nevíte

Až 70 procent žen není se svými ňadry spokojeno, nelíbí se jim nejen velikost, ale také jejich vzhled. Lékaři však upozorňují na to, že žádné dva prsy na světě nejsou úplně stejné. Říjen je symbolickým měsícem boje proti rakovině prsu. Co všechno jste o ženských ňadrech nevěděli?

Ilustrační foto. Prohlédnout grafiku
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Prsa si během života ženy procházejí různými změnami danými především hormonálními změnami. Ačkoliv jejich primárním účelem je kojení dětí, mají významnou sexuální a estetickou funkci. Není proto divu, že podle organizace Loono je až 70 procent žen se svými ňadry nespokojeno. 

Ženy bývají nespokojené nejen s velikostí prsou, ale také s jejich vzhledem. Každé prso totiž může vykazovat estetickou odlišnost, lékaři však ujišťují, že žádné dva prsy na světě nejsou úplně stejné.

Prsa však mohou onemocnět různými druhy zánětů i dalšími vážnějšími nemocemi, mezi něž patří i rakovina prsu. Říjen je každoročně stanoven jako symbol boje proti rakovině prsu.

Jak si je správně vyšetřovat a další zajímavosti najdete v našem přehledu. 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama