reklama

Na lázně nemá právní nárok nikdo, říká náměstek Polák

Jako každá změna i nový systém poskytování lázeňské péče vzbuzuje obavy, nejistotu a spoustu otázek. Položte je přímo náměstkovi ministra zdravotnictví v našem on-line rozhovoru!

Foto: Žena

Jako každá změna i nový systém poskytování lázeňské péče vzbuzuje obavy, nejistotu a spoustu otázek. Ptali jste se v našem on-line rozhovoru přímo náměstka ministra zdravotnictví !

"Mít lázně" je synonymem pro prožívání příjemných chvil. Být v lázních znamená intenzívně léčit nemoc nebo její následky v podmínkách a takovými způsoby, které obvykle doma docílit nedokážeme. Kromě (většinou) přírodních prostředků, jako je speciální voda, minerály nebo bahno, pomáhají i speciální postupy, klidový režim bez každodenního stresu, správný způsob stravování a mnohé další faktory.

Pojedete letos i vy?

Lázeňské pobyty prokazatelně pomáhají při širokém okruhu nemocí, a to nejen fyzických. Podmínkou však je, zdůraznil MUDr. Ferdinand Polák, náměstek sekce zdravotní péče na Ministerstvu zdravotnictví ČR, aby byly předepisovány pouze v těch případech, kdy lze oprávněně předpokládat, že tato péče povede ke zlepšení zdravotního stavu

Připomněl především fakt, že na lázeňskou péči neexistuje právní nárok - vše záleží jen na rozhodnutí ošetřujícího lékaře.

Víte o novinkách?

Od 1. října 2012 vešel v platnost nový Indikační seznam, který upravuje, jaké diagnózy, jak často a kde mohou být léčeny s finančním přispěním zdravotních pojišťoven. Nadále bude poskytována komplexní lázeňská péče a příspěvková lázeňská péče. Zásadní změnou však je délka pobytu a v některých případech opakování pobytu.

Podívejte se do on- line rozhovoru, jak MUDr Polák odpovídal na dotazy kolem konkrétních zdravotních potíží jednotlivých čtenářů.

Mnoho z vás je zklamaných, když se nedočká odpovědi. Moc nás to mrzí, ale dotazů se vždycky sejde daleko víc, než na kolik naši odborníci zvládnou v časovém limitu vyhrazeném pro on-line rozhovor odpovědět. Vybírají si sami podle toho, zda dotaz lze zodpovědět v pouhých několika řádcích a zda je natolik typický, aby přinesl podstatné informace i pro ostatní čtenáře. Proto se, prosím, pomocí tlačítka VŠECHNY POLOŽENÉ DOTAZY dole pod článkem podívejte i na otázky ostatních čtenářů, zda v nich nenajdete odpověď také pro sebe.

Náš odborník

MUDr. Ferdinand Polák, náměstek sekce zdravotní péče na MZČR. Lékař na Klinice anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny 1. LF UK Všeobecné fakultní nemocnice. Zabývá se také pedagogickou výukovou činností na I. Lékařské fakultě UK Všeobecné fakultní nemocnice.
 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Trápí vás lupénka? Zkuste lázně?

Proměna Dany (43): Pohledu do zrcadla už se nebojím

Pivo a ženy: Místo prsou rostou břicha

Dítě roku 68 a brutalistní klenot. Mohutnost InterContinentalu zjemňuje nádvoří | Video: TV Architect
reklama
reklama
reklama