reklama

Mozek v posilovně: Jednoduché tipy, jak udržet svou paměť stále v dobré kondici

Vysoká výkonnost, neomylná paměť a hromada dobrých nápadů jsou pravděpodobně snem mnohých z nás. Co dnes možná zní jako utopie, může být zítra na dosah. Potřebujete k tomu jen potřebné odhodlání, kapku hravosti, silnou vůli a důslednost. Tu především. Přečtěte si naše tipy a začněte na sobě pracovat ještě dnes.

Prohlédnout grafiku
Foto: iStock

Mozek je řídicím centrem našeho organismu. Díky němu dokážeme reagovat na podněty, hýbat se, pamatovat si, číst, hrát na hudební nástroj, řídit auto nebo třeba vyřešit matematický kvíz. 

  Víte, že lidský mozek pracuje efektivněji při pohybu? Při lehké fyzické námaze (třeba při svižnější chůzi) je totiž více prokrvován a okysličován. To vede ke zvýšení bystrosti, pozornosti a v neposlední řadě k novým nápadům. mozek, chůze

Jako všechno i mozek je však třeba udržovat v dobré kondici, starat se o něj a vyhýbat se situacím, které mu škodí. V opačném případě se nám odvděčí zhoršenou funkcí, ruku v ruce s nižší kvalitou života, než bychom v případě péče o tento orgán měli. Je dokázáno, že mozek člověka, který na sobě pracuje, vypadá jinak než mozek člověka, který hodiny leží u televize.

Jednoduché tipy na posílení mozku najdete v naší grafice.

reklama
reklama