reklama

Minerály jako pomocníci pro tělo i duši: Jak vám pomohou a které jsou pro vás vhodné

Minerály jsou na naší planetě od nepaměti, je v nich uložena moudrost i energie věků, a tak mohou sloužit jako pomocníci při léčení těla i ducha. A které jsou vhodné právě teď a pro vás?

Foto: iStock

Minerály mě oslovují už dlouhá léta, protože i když nejsem žádným odborníkem, u některých kamenů mám pocit, že jen díky tomu, že je mám při sobě, je mi lépe a radostněji.

Nejlepší formou, jak na sebe nechat vybrané minerály působit, je asi šperk, protože kámen je léčivější, když ho máte u sebe co nejčastěji. Samozřejmě je možné ho nosit v kapse, ale to není každému příjemné, případně ho mít umístěný někde poblíž, třeba na stole u počítače nebo u postele.

Jak nás ovlivňují šperky z minerálů

Není snadné najít někoho, kdo se v kamenech a jejich působení opravdu vyzná. Mně se to podařilo před několika lety u šperkařky a "kamenářky" Terezy Stropnické z CrystalGrid Design. Ta říká, že každý typ šperku má své benefity, a tak je dobré před nákupem přemýšlet, co ve svém životě potřebujete nejvíce harmonizovat. Šperky, které nosíme na krku, můžeme volit ve více délkách. Ty krátké, přiléhající ke krku ze všech stran, ovlivňují nejvíce krční čakru, která je energetickým centrem zodpovědným za naše vyjadřovací schopnosti. Umíte za každých podmínek vyjádřit svoje touhy, potřeby, myšlenky, umíte svůj vnitřní svět vetkat do světa vnějšího, třeba skrze vaši tvořivost, svůj vzhled, své každodenní konání?

Přívěsky na delším řetízku či šňůrce jsou v kontaktu se srdeční čakrou, která souvisí a láskou, dáváním i přijímáním a schopností odpouštět jak sobě, tak i ostatním. V oblasti uší (těsně nad ušima) se nacházejí ušní čakry, které ovlivňují jak náš fyzický sluch, tak i naši schopnost vyslyšet své nitro či vnímat hlas svého vyššího já. Pomocí náušnic můžeme ušní čakry harmonizovat a vyladit svou schopnost naslouchat sami sobě i ostatním, říká na svém webu Tereza Stropnická a dodává, že v případě prstenů a jejich vlivu na člověka jde hodně o to, jaký prst si pro nošení zvolíte: "Ukazovák má souvislost s životní filozofií a společenským životem. Prostředník, to je myšlení, intuice, vůle… Prsteník souvisí se vztahy a sebepoznáním a malíček, to je komunikace s vnějším světem i s duší."

Minerály pro podzimní čas

Pokud zvažujete pořízení nějakého minerálu, který by vám dělal radost a třeba pomohl "dobít baterky", je nejprve dobré popřemýšlet, co od něj přesně žádáte. V podzimně-zimním období je asi nejvíce oslabená naše psychika - málo slunce, venku zima, energie klesá. Pro toto období se proto hodí uzemňující krystaly, které vám dodají energii a posílí vitalitu. Mezi ně patří třeba karneol, kámen v červené, oranžové či oranžovohnědé barvě, který v sobě má vysokou energii slunce. Povzbudí metabolismus a často je spojován s druhou čakrou, která pracuje s plodností, sexualitou a reprodukčními orgány. Říká se, že aspoň malý karneol by měla vlastnit každá žena.

Výbornou volbou pro toto období je také zářivý sluneční kámen, který vnáší do života světlo, posiluje energii a rozhání chmury a deprese. Velmi nápomocný je při léčbě nervového systému, ale také pomáhá zlepšení metabolismu. Pokud meditujete, poslouží vám jako praktický a věrný pomocník.

Nejlepší volba? Selenit

Skvělým kamenem pro všechna období roku je pak podle Terezy Stropnické selenit: "Je kamenem velmi silných vibrací, který má schopnost čistit auru. Vše, co do ní nepatří, dokáže absorbovat a vibrační frekvenci usměrnit. Se selenitem doporučuji pracovat každý den, třeba před spaním si za jeho asistence vyčistit auru." Psychiku i tělo pak zahřeje krásný, žlutě zářící citrín. Říká se, že i on v sobě uchovává energii boha slunce, a tak je schopen dodat energii, ale také tvůrčí schopnosti tomu, kdo s ním pravidelně pracuje. Pomáhá při léčbě chronického únavového syndromu. Také je známý jako kámen hojnosti, a tak je dobré ho umístit do prostoru, kde se "točí peníze", a on vám pomůže, abyste jich vydělali dostatek.

Výběr podle intuice

Minerálů je mnoho a jistě se najde takový, který okouzlí i vás. Obecně platí, že ty červené, oranžové, hnědé nebo žluté - prostě kameny v teplých barvách se hodí na prozáření zimního času. Ale odborníci se shodují, že výběr kamenů je záležitostí individuální a měli byste při něm dát na svou intuici. Pokud vás to, byť teď v prosinci, táhne k zářivě modrému kameni, své touze se nebraňte, jistě právě tento minerál vám má předat něco ze svých energetických schopností.

Zahrada Na Valech na Pražském hradě: Návštěvníci tu najdou pyramidu i etruské motivy | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama