reklama

Krmíte svou kočku zdravě? Přijďte se poradit!

Záleží vám na zdraví a délce života vašeho kočičího miláčka? Nyn můžete využít; možnost bezplatného nutričního poradenství! Zjistěte, kdy a kde!

Foto: Profimedia.cz

Jste si jisti, že svou kočku krmíte správně? Přijďte se bezplatně poradit!

V populárním českém Večerníčku Mach a Šebestová zaznívá do kouzelného utrženého sluchátka památný slogan: „Haló, haló, haló, proč je koček málo? A tak štěkám jako hrom, ať je koček milion!" 

Zdravá strava i v miskách

To sluchátko bylo asi opravdu kouzelné, protože v českých domácnostech se  v současné době zájmu svých páníčků a paniček těší nejméně milion těchto domácích šelmiček.  Víme ale vždy, jaká strava je pro ně nejvhodnější a jak se o ně správně starat?

V běžném denním shonu jsme často rádi, že popadneme v supermarketu nějaké to suché krmivo a příliš neřešíme jeho složení a nutriční hodnoty.  Přitom obsah takového krmiva a správné dávkování je pro kočky stejně důležité, jako je lidská strava pro naše zdraví. 

Vybírejte dobře

MVDr. Ladislav Mladý k tomu říká: „Výživa hraje ve zdraví kočky velkou roli a je jedním z faktorů ovlivňujících věk, proto je důležité kupovat kvalitní krmiva a předcházet potížím. Ty se ovšem se nemusí objevit hned, ale často až po několika měsících, proto radíme krmit kvalitními krmivy a předcházet tak problémům s nadváhou či selháním jater popř. trávicími potížemi."

Správný druh krmiva se přitom pro jednotlivé kočky může výrazně lišit podle toho, jestli máme doma kotě, mladou kočku nabitou energií,  jedince kastrované nebo sterilizované, líné naducané mazlíky nebo třeba kočičího seniora.  A tento výčet není zdaleka úplný.

Rady pro kočku

Pokud vám tedy leží na srdci zdraví a délka života vašeho kočičího miláčka, můžete kromě porady u vašeho veterináře využít  možnost  bezplatného nutričního  poradenství, které  budou v průběhu  června poskytovat sympatické studentky veterinárního lékařství v řadě velkých obchodních center po celé republice.

Přesné termíny a místo konání jednotlivých akcí ve vašem kraji zjistíte na internetové adrese www.zdravakocka.cz, kde také naleznete řadu dobrých rad pro péči o vaši kočku.

Tragický osud vlastníků proslulé smíchovské vily. Otce i syna zavraždili nacisté | Video: TV Architect
reklama
reklama
reklama