reklama

Ke štíhlosti se dá propít!

V nerovném zápase s vlastními kily potřebujeme spolehlivé pomocníky. Příroda nám jich nabízí docela dost, stačí si dobře vybrat. Tady jsou!

Foto: Profimedia.cz

V nerovném zápase s vlastními kily potřebujeme spolehlivé pomocníky. Příroda nám jich nabízí docela dost, stačí si dobře vybrat. Tady jsou!

Hubnutí má jednoduchou rovnici: vydat víc kalorií, než jich přijmeme v jídle a pití. Prvním zákonem odbourávání špeků tak bohužel zůstává pohyb. Efekt zdravého stravování ale můžeme podpořit přírodními prostředky, které zrychlí metabolismus.

Možnosti tu jsou...

Znáte třeba hoodii? Tato rostlina z africké pouště pomáhala tamním lovcům vydržet dlouho bez jídla, necítit přitom hlad a zároveň podat velké fyzické výkony.

Známý kaktus opuncie má nejen jedlé plody, ale také hubnoucí účinky. Snižuje vstřebávání cukrů a tuků a pobídne metabolismus, aby se rychleji zbavoval nadbytečné energie.

Pokud chcete efektivně spalovat nadbytečné kalorie, trefou do černého jsou například guarana, L-carnitine a zázvor. Podobně ale působí i kofein nebo výtažky ze zeleného čaje. Jejich účinky na lidský metabolismus jsou notoricky známé, a pokud se navíc dobře nakombinují, jsou v boji s kaloriemi ještě silnější.

Zbavte se zbytečných zásob

O výtažcích ze zeleného čaje se popsaly stohy papíru. Ódy se pějí především na jeho antioxidační účinky a významnou roli pro metabolismus. Extrakt ze zeleného čaje podporuje jeho činnost, zvyšuje denní energetický výdej a nastartuje tak spalování tuků.  Stejně účinný je i čaj Pu-Erh, který likviduje cholesterol a krevní tuky a snižuje váhu.  

Podobně významným hráčem v procesu spalování kalorií je aminokyselina L-carnitine. Efektivní pomocník hraje při redukci váhy klíčovou roli - mění na energii nejen kalorie z tuků obsažených v přijaté stravě, ale také z tukové zásobárny těla

V boji proti kaloriím je nepostradatelný i extrakt z guarany. Výtažek z exotické rostliny původem ze severní Brazílie zvyšuje činnost metabolismu a navíc také potlačuje chuť k jídlu.

Staří dobří známí

Dužnaté oddenky další tropické rostliny původem z jihovýchodní Asie, zázvoru, jsou známy antiseptickými účinky a schopností prohřát organismus díky stimulaci srdečně-cévního systému. Výtažky ze zázvoru podporují trávení zvýšením tvorby trávicích šťáv.

Neméně důležitým přírodním spalovačem energie je i nejrozšířenější stimulant na světě - kofein. Působením na nervový systém vyvolává termogenní proces, čímž dochází ke stimulování svalové hmoty a odbourávání tuků i v klidovém režimu.

Vše v jednom

Jak by se vám líbil nápoj, po jehož vypití se vám spálí 200 kalorií?  Obsahuje pět klíčových prvků, které nastartují metabolismus a napomáhají přeměně tuků na energii. Patří mezi ně kofein, výtažky ze zeleného čaje a zázvoru, guarana, L-carnitine, samozřejmostí je i polovina denní dávky všech potřebných vitaminů.  Více informací najdete na www.aspirenapoj.cz, kde si jej můžete i zakoupit. Zároveň zde najdete pravidelně aktualizovaný seznam prodejních míst.

Skrytý poklad naproti Národnímu divadlu. Interiér Akademie věd je impozantní | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama