reklama

Dieta jinak. Snižte chuť k jídlu pomocí akupunktury

Někdo hubne jen po Vánocích, jiný celoživotně. Všichni máme v povědomí všechny ty ketonové diety, hubnutí podle krevních skupin, Atkinsonovy, tukožroutské diety a jiné vychytávky, které ale fungují jen krátkodobě. Jak shodit kila natrvalo? Třeba pomocí čínské medicíny.

Foto: Shutterstock

Jak žít zdravě, nehuntovat si organismus rychlým úbytkem váhy a následným jojo efektem? Třeba pomocí prastaré čínské medicíny, která řeší nejen následky, ale i příčinu.

Co všechno nám chybí?

Viníka naší přibývající hmotnosti umíme skvěle najít. Nedostatek času, stres, přibývající věk a z toho plynoucí zpomalení metabolismu, váha po dětech... a tak dále. Ruku na srdce, "viníky" jsme my sami, náš přístup ke zdraví a k našemu životu. A i když máme něčeho "nadbytek", přesto pociťujeme i určitý nedostatek. Nedostatek času na sebe, nedostatek kultury stravování, nedostatek správného výběru potravin. Tento nedostatek často nahrazujeme nějakou rychlovkou do břicha, mnohdy v šílených kombinacích a v poklusu. 

Najít kořen problému

Nejsme všichni stejní. I když je "vrcholek problému jménem obezita" u každého podobný, "kořeny problému" mohou být různé. A v tom spočívá síla tradiční čínské medicíny – zjistíme příčinu, kterou můžeme ovlivnit. Na klinice tradiční čínské medicíny Meridian proto samozřejmě začínají vstupní diagnostikou, která nám zásadně pomůže nastavit individuální přístup k redukci váhy. Když zjistíme příčinu, proč kila přibývají, můžeme být mnohem efektivnější. A právě takovým celostním přístupem lze opravdu docílit nejen zdravého těla, ale i spokojené duše.

Jak bude vše probíhat?

Po vstupní diagnostice vám lékařka upraví jídelníček podle vašeho "obrazu" a konstituce a navrhne režimová opatření, která zajistí, abyste i během diety měli dostatek energie a cítili se dobře. První dny nás může provázet stres ze změny. Obrovským pomocníkem na vytyčené cestě je akupunktura. Při redukční dietě terapeutky používají jak tu ušní, tak celotělovou.

"Funguje tak, že se napíchne jehlička do speciálního bodu ušního boltce nebo těla, čímž se stimuluje bod, který snižuje chuť k jídlu, nebo ji naopak zklidňuje. Akupunktura zvyšuje klidový metabolismus, to znamená, že například v noci spálí člověk více kalorií než před aplikací. Poslední a velmi důležitou částí redukce váhy je zafixování správných stravovacích návyků, abychom zabránili jojo efektu," říká lékařka Štefánia Ebenová.

Zafixování stravovacích stereotypů

Jednoduchá režimová opatření, správné rozvržení jídel během dne tak, abyste shazovali kila a přitom nehladověli. A co je nejdůležitější – vypěstování a zafixování takových stravovacích stereotypů, které zabrání známému jojo efektu. Při první návštěvě terapeut určí příčinu, proč nás kila nechtějí opustit, a udělá plán na čtyři týdny. Poté následuje další návštěva, kdy s terapeutem proberete nejen to, jak se vám daří, ale i to, jaké fyzické i psychické změny na sobě pociťujete. 

Kontra: Neumíme sdílet veřejný prostor. Řidiči často netuší, jak nebezpečná je to hra | Video: Michael Rozsypal, Daniela Drtinová

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama