reklama
 

Zbavte se vrásek: Akupunktura místo botoxu

Vrásek se dá zbavit i šetrnějším způsobem než vpichem botoxu. U beauty akupunktury se sice také používají jehličky, ale úplně jiným způsobem. Jak?

Foto: Žena.cz

Vždycky jsem raději, když se zdravotní nebo medicínsko-estetické problémy dají řešit jinak než chirurgicky, invazivně, chemicky. Proto jsem se nadchla pro beauty akupunkturu a chtěla jsem se o ní dozvědět víc.

Zeptala jsem se doktorky Štefánie Ebenové z Kliniky Meridian, jak taková beauty akupunktura probíhá a co všechno se s ní dá opravdu změnit a vylepšit?

Komplexní psychofyzický přístup

Celá terapie není jen o napíchání jehliček na obličeji, jde o mnohem komplexnější přístup. Lékařka s vámi na základě diagnostických metod probere váš celkový fyzický i psychický stav. Poté vám "napíchne" jehličky na tělo podle toho, jaké orgány máte oslabené nebo které jsou naopak v příliš velkém vypětí, protože i na základě těchto "vzkazů" vašeho těla, váš obličej vyzařuje víc vrásek na určitých partiích, kruhy těsně pod očima (oslabení sleziny), kruhy hlouběji pod očima (oslabení ledvin) a tak dále.
Po těle přijde na řadu už samotný obličej. Co přesně probíhá tam?

Vyšívání jehličkami

"Jemnými, asi pět milimetrů dlouhými, sterilními, jednorázovými jehličkami vrásky jakoby vyšijeme. Tam, kde jedna jehlička končí, druhá začíná. Napíchnutím vrásek stimulujeme pleť k reparačním procesům, při kterých se vrásky v místech po jehlách zevnitř vyplňují vazivem – vlastním kolagenem, čímž se vyhlazují. Kvalita a kvantita kolagenu ve všeobecnosti poskytuje kůži elastické vlastnosti. Kromě toho přítomnost jehel jakoby natáhne do tváře vitální substance, čímž se pleť vypne a rozzáří – pleť se krásně prokrví (ještě lépe než po masáži) a na tvorbu vaziva naváže proces obnovy pokožky, který začíná z její bazální vrstvy. Celkový efekt je perfektní – a přitom zcela přirozený," vysvětluje Štefánia Ebenová.

Citlivější oblast kolem očí

Co se týče bolestivosti, je partie obličeje samozřejmě citlivější a oblast kolem očí nejvíc. Nicméně, stejně jako u všeho ostatního, i tady je to případ od případu. Některá žena vpichy jehliček tak tak zaregistruje, jiná zase potřebuje znecitlivující mast, ale i tak se to dá vydržet. A jaký je doporučovaný počet ošetření? Pět, vždy po týdnu až dvou. Ošetření lze na přání klientky opakovat v různých časových intervalech od jednoho měsíce až po jeden rok. Pokud se rozhodnete opakovat ošetření po roce, lze provést více než jedno, ale maximálně tři.

Celková regenerace těla

A jaký je vedlejší efekt beauty akupunktury? Tím, že se pracuje s tělem právě komplexním způsobem, nejen vpichem jehličky na jedno místo, nebudete mít jen mlaději vypadající obličej zbavený drobných mimických vrásek, ale zákonitě ucítíte i uvolněná zregenerovaná záda, což v dnešní době ocení snad každý. Celkově nabydete dojmu, že jste strávila den na kvalitním wellness pobytu.

Pětileté děvče kopíruje celebrity. Zvládne Angelinu Jolie i Serenu Williams | Video: Instagram/Stefani Chaglar

Mohlo by vás zajímat

reklama
reklama
reklama