reklama
 

6 zaručených tipů, jak se vyhnout bolesti zad

Pobolívá vás za krkem, v kříži, během dne se musíte sem tam protáhnout a ráno se vám špatně vstává z postele? Pak nejspíš trpíte civilizační chorobou, která postihuje až 25 % lidí ve věku 30-50 let. Se stoupajícím věkem toto číslo ještě narůstá, ušetřeny ale bohužel nejsou ani mladší ročníky.

Prohlédnout grafiku
Foto: iStock

Bolavá záda jsou jednou z nejčastějších civilizačních chorob. Příčin vzniku bolesti je mnoho; stačí, když opakovaně nestojíte rovně, hrbíte se u počítače nebo třeba nosíte těžkou tašku stále na jednom rameni. 

  Odborníci tvrdí, že jen jeden člověk ze sta má opravdu zdravou páteř. Záda, žena.cz

Většinou stačí myslet na to, abyste měli páteř rovnoměrně zatíženou a vzpřímenou. Na první pohled to vypadá jako jednoduchý úkol, ale opak je pravdou. Nedodržování těchto "pravidel" mívá pak za následek právě přetížení a následnou bolest páteře a okolních svalů.

Jakmile se potíže stanou trvalejší a opakovaně vás obtěžují, sáhnete většinou po tišících lécích. Analgetika sice v první chvíli zaberou, po čase však jejich efekt vyprchá a problém je zpět.

Bolest je totiž potřeba řešit komplexně a hledat příčinu, nikoli jen "hasit" následek a díky lékům nepříjemný stav jen bezprostředně potlačit.

Jak na to, aby vás záda nebolela? Podívejte se na pár triků, jak bolesti předcházet. Další informace o této problematice a tipy, jak se bolestí zad zbavit a jak jim předcházet, najdete na https://www.bezbolestizad.cz/

Více v naší grafice.

Mohlo by vás zajímat

reklama
reklama