reklama

Predátor v kalhotkách - pusťte ho tam!

Chytit plíseň je stokrát jednodušší, než se jí pak zbavit.  Ať už jde o poševní mykózu nebo plíseň na nehtech či na nohou.Mikroorganismy jednoho i druhého  druhu však spolehlivě zlikviduje chytrá houba.

Přehlídka netradiční podprsenky značky La Perla v Hong Kongu
Přehlídka netradiční podprsenky značky La Perla v Hong Kongu | Foto: Reuters

Chytit plíseň je stokrát jednodušší, než se jí pak zbavit.  Ať už jde o poševní mykózu nebo plíseň na nehtech či na nohou.  Mikroorganismy jednoho i druhého  druhu však spolehlivě zlikviduje chytrá houba.
Jedná se o zcela přírodní léčivou látku Pythium oligandrum, která se vůči nim chová jako predátor. Prostě je „sežere". 

Spolehněte se na přírodu

„Při řešení medicínských problémů zapomínáme často na skutečnost, že jsme součástí živé přírody," vysvětluje Radim Klimeš, jeden z dvojice českých výrobců originálních preparátů, využívající právě mikroorganismus Pythium oligandrum. „Vzešli jsme z přírody a i přesto, že se ji všemocně snažíme devastovat, máme v ní stále mocného spojence. V řadě případů stačí odpozorovat to, co sama před tisíci lety vytvořila, ověřila a v průběhu staletí zdokonalovala. Je tomu tak i v případě chytré houby. Její enzymatické schopnosti ránu čistí, odstraňují nekrózy, snižují až zastavují výtok sekretu, odstraňují pronikavý odér a tiší bolest. Hluboké rány se pak mohou vyplňovat až do úplného zacelení."

Rychlá a dravá

Chytrá houba se těmito mikroorganismy skutečně živí, takže je zničí, a ony pak samy zmizí spolu s přirozeným procesem regenerace pokožky. Vůči lidským buňkám je zcela lhostejná - nikdy je nenapadne, takže je opravdu bezpečná.

Když  už není přítomen žádný škodlivý mikroorganismus, houba, kterou v lékárně koupíte také jako „pythii, z ošetřeného místa zmizí. Strčí do kapsy všechny možné druhy přípravků v podobě pěn, roztoků, sprejů, krémů či tabletek - a je 100% přírodní. Navíc  je ekologický, takže se jím člověk nemůže předávkovat a nemá žádné vedlejší účinky.

Je neskutečně rychlá, patogenní organismy začne likvidovat během desítek minut. Pokud se napadená houba brání a schovává, využívá „chytrá houba" pohyblivé zoospóry, které jsou schopny plíseň vypátrat.

Letos letí sandálky - můžete je mít i vy

Chytrého predátora můžete pustit nejen do kalhotek, aby konečně zatočil s úporně se vracející mykózou, nebo do bot, které jste zatím museli kvůli plísni nosit místo sandálů.

Na kůži se projevuje suchými, popraskanými místy a šupinami.

Mykóza nehtů se projevuje bílými nebo nažloutlými skvrnami na okrajích nehtů.  infekce se rozšiřuje na nehtové lůžko pod nehtovou ploténkou. Brzy dojde ke ztluštění nehtu, jeho lámání a drolení, někdy až k zhnědnutí a postupně zasahuje další nehty.

Mykóza spolu s bakteriemi, s nimiž žije v symbióze, navíc silně zapáchá, pokožka svědí, často i pálí.  Prášek Biodeur Prevent obsahuje „chytrou houbu, " která dokáže „vetřelce" najít i v málo dostupných místech jako třeba pod nehty. Zásyp lze použít i preventivně.

Pro každého něco

Nezapomeňte, že mykózami trpí i muži, a léčba nemá smysl, pokud se do ní nepustí oba sexuální partneři najednou.

Houba pythie zničí také bércové vředy, pomůže u problematické pokožky se sklonem k atopickému ekzému a lupénce nebo k vysoušení.  Je také vhodná pro o jemnou dětskou pokožku, zvláště při péči o podrážděná a opruzení místa.

Pro diabetiky se osvědčilo spojení chytré houby s rakytníkem v podobě olejové koupele nebo jemné masti. Houba proniká do buněk bakterií, plísní i kvasinek, rychle z nich vysává živiny a pro sebe potřebné látky a tím je zabíjí..

Myslete na prevenci

Možná si říkáte, že Vás se tento problém netýká. Omyl - nebezpečí číhá na stále vlhkých podlahách plováren, šaten nebo i saun. Raději v těchto prostorách nechoďte bosi a po návratu domů se pečlivě umyjte a důkladně osušte. Zásadně nepůjčujte nikomu svůj ručník.

Za prevenci se považuje i nošení prodyšného oblečení, které dobře saje pot a vzdušnou vlhkost. Stačí  také stoupnout ve zkušební kabince na koberec, na kterém stál člověk s plísňovým onemocněním nohou, případně chodit bosi v po koberci v  hotelovém pokoji. Stejně tak riskujete i při zkoušení obuvi.

JEDINEČNÁ HOUBA - FAKT POMŮŽE!

Jedinečnost Pythium oligandrum je v jejím způsobu života. Během svého vývoje se specializovala na požírání ostatních mikroskopických hub a to tak dokonale, že ji už nic jiného nezajímá. V přírodě existuje asi 3000 dalších houbových predátorů, tedy mikroskopických hub, které se jsou schopny živit jinými houbami, ale nepohrdnou ani rostlinami, hmyzem nebo jinou živočišnou tkání. To u chytré houby nehrozí. Tato produkuje ohromné množství různých fermentů a enzymů, které jí z větší části slouží pro usnadnění vniknutí do buněk napadené „příbuzné". Žádná z produkovaných látek není toxická ani alergizující, z medicínského hlediska má jmenovaný komplex enzymů mírné protizánětlivé účinky a působí také zábranu růstu celé řady patogenních mikroorganismů.

Bezdětná: Neplodnost je tabu, těžko hledáte pochopení. Měla jsem deprese i bolesti | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama