reklama

Funguje krabičková dieta? Zkušenosti žen, které ji testovaly

Krabičkové diety jsou hodně oblíbené a slibují mnohdy doslova zázraky. Ale skutečně dodrží to, co slíbí? Dvě naše čtenářky testovaly "krabičky" firmy Jezte s námi a podělily se o své zkušenosti.

Foto: iStock

Petra (32)

Krabičkovou dietu Jezte s námi (Fitness Food Menu) jsem testovala dva měsíce. Protože hodně sportuji, přibližně 6x týdně, nebylo mým cílem žádné radikální hubnutí. Chtěla jsem, aby se mi více  vyrýsovaly svaly a zpevnila se postava. Také jsem toužila zbavit se spodního bříška, které se mě, bohužel, vždycky i navzdory častému sportování drželo.

Už před začátkem krabičkové diety jsem se ale delší dobu snažila celkem zdravě jíst. Chtěla jsem si proto ověřit, že jím správně a velikosti mých porcí jídla jsou tak akorát. Také jsem si chtěla "osahat" nějaké nové potraviny, u kterých jsem si nebyla jistá, jak je vařit, s čím je kombinovat a jestli by mi vlastně vůbec chutnaly.

Musím říci, že celkově byla jídla moc dobrá. Na celozrnné koláče a buchty ze špaldové mouky k snídani jsem se vždycky těšila a celozrnné těstoviny nebo celozrnné knedlíky k obědu jsem si ihned přímo zamilovala. Také mi zachutnaly různé pomazánky a překvapilo mě, že jsem téměř denně měla v některé z pěti krabiček (snídaně - svačina - oběd - svačina - večeře) i pečivo, které jsem si před držením diety ve strachu z přibrání na váze spíše odpírala.

Dietu jsem dodržovala vždy od pondělí do pátku (na víkend se jídlo nerozváží) a i přesto, že jsem ji občas porušovala a o víkendy vyloženě hřešila, povedlo se mi zhubnout alespoň dvě kila. Za dva měsíce to samozřejmě není nic extra, ale na druhou stranu vidím velké plus v pestrosti jídla (jak to bývá, mám tendence jíst pořád to samé dokola) a v tom, že se mi díky zdravému jídelníčku například i výrazně zlepšila pleť. Akné, k jehož tvorbě mám sklony, se mi vyhýbalo obloukem. Také mě po jídle netrápily žádné žaludeční potíže, cítila jsem se fit a plná energie. Pokud jde o hlad, možná jsem ho trochu vnímala první tři dny, ale pak už jsem si na režim zvykla a spíše mi mnohé porce najednou připadaly až zbytečně velké.

V neposlední řadě byl skvělý i servis dodání. Krabičky vždycky jezdily včas a na adresu, jakou jsem si řekla. A vzhledem k tomu, že jsem neměla stálou adresu, kam bych chtěla krabičky zavážet, každé ráno jsem prostě napsala smsku, na jaké ze dvou až třech adres zrovna budu, a krabičky mi tam přivezli. Ochota, vstřícnost, nadstandardní přístup. Celkově tedy moc chválím a můžu všem ostatním doopravdy jen doporučit.

Zuzana (42)

S kily navíc totiž bojuji celý život a o dietách bych mohla napsat knížku. Mám dost sedavý životní styl a při svém pracovním vytížení a třemi dětmi mi na cvičení a pravidelné jídlo nezbývá moc času. O  krabičkových dietách jsem samozřejmě už slyšela, ale názory se lišily. Proto jsem možnost vyzkoušet tento výživový program společnosti Jezte s námi přivítala s nadšením.

Na začátku spolupráce s firmou Jezte s námi jsem se sešla s výživovou poradkyní paní Lindou Vykoukovou, která mě změřila, zvážila a zhodnotila mojí tělesnou schránku, pokud jde o tělesný tuk, vodu a další parametry. Moc mě nepotěšila, ale potvrdila, co jsem věděla, a sice, že mám nadváhu a bude potřeba shodit alespoň 5 kilo. Vzala jsem to jako motivaci a nechala se poučit o tom, jak svůj životní styl vylepšit. Pak už mi začaly každý den v předem dohodnutou dobu chodit tašky s krabičkami.

Na začátku každého týdne jsem v tašce s jídlem dostala jídelní lístek, takže jsem věděla, co mě čeká za dobroty. Tašku s pěti krabičkami mi vozil kurýr vždy den předem odpoledne. Nikdy se nestalo, že by se zpozdil, jídlo mi donesl až do kanceláře. Upřímně mě skladba jídelníčku překvapila. Nenapadlo by mě dělat si například ke svačině polévky, ale je to super! Zasytí vás to, a když se vrátíte večer domů, nevyjíte ledničku. Celkově je jídelníček pestrý a měla jsem možnost ochutnat i spoustu nových jídel. Musím říci, že mi vše opravdu chutnalo a kolikrát jsem měla i problém vše sníst. Jediné, co jsem občas řešila, byly pracovní obědy mimo kancelář. Většinou jsem si dala něco podobného z jídelního lístku, nebo jsem si dala jen něco k pití a najedla se až po návratu.

 Za dva měsíce jsem postupně zhubla 2 kila. Naprosto bez trápení a bez pocitu, že držím nějakou dietu. Snažení mi kazily víkendy, kdy jsem krabičky neměla. Hlavně se mi nepodařilo začít pořádně sportovat. Jinak by byly výsledky určitě mnohem lepší. Krabičkovou dietu ale mohu doporučit všem, kdo chtějí nejen zhubnout, ale naučit se pravidelně a zdravě jíst. Jezte s námi, to je chutné jídlo sestavené nutričními poradci, žádné zákazy, příkazy ani omezení. A to je něco, co mi naprosto vyhovovalo.

Článek byl připraven ve spolupráci s firmou Jezte s námi. Více informací na www.jeztesnami.cz

Girstlová: Mnoho rodičů udělalo z dětí manažery čehokoliv. Umět řemeslo je hodnota | Video: Daniela Písařovicová
reklama
reklama
reklama