reklama

Dobrý sex je rychlý!

 Jak dlouho má "správně" trvat sex? Zapomeňte na scény z filmu! Každému sice vyhovuje něco jiného,  ale vědecký výzkum ukázal, že většině lidí úplně stačí tři minuty!  

Foto: Profimedia.cz

IDEÁLNÍ DÉLKA?

Z uvedených zjištění vyplynulo, že uspokojivý styk trvá od tří do třinácti minut. Jde tedy o jasný protiklad k častým představám a průzkumům, kde se objevovaly názory, že sex trvá 30 minut či dokonce hodinu. 

Příliš krátký sex je noční můrou, která trápí obě pohlaví. Vědci se proto pokusili stanovit, jak dlouho má trvat běžná soulož. A všichni se můžeme uklidnit!

"Současná populární kultura bohužel vytváří stereotypy o sexuální aktivitě. Muži i ženy věří fantaziím o obřích penisech, erekci tvrdé jako kámen a o souloži trvající celou noc. To vytváří prostor pro nespokojenost a zklamání," upozorňuje profesor Eric Corty, psycholog z pensylvánské státní univezity Penn State Erie.

Co je pro většinu normou?

Právě tam proběhlo zkoumání údajů od mnoha  desítek sexuologických terapeutů, kteří sledovali tisíce svých pacientů po několik desítek let. Závěry, k nimž  profesor Corty společně s další vědkyní Jenay Guardiniovou na jejich základě dospěli, publikovali v časopisu Journal of Sexual Medicine.

V rozsáhlém společném americko-kanadském výzkumu se pak ukázalo, že pro většinu lidí je při sexu "normální" rozmezí tří až sedmi  minut.

Část výzkumu byla zaměřena právě na průběh soulože od penetrace až po ejakulaci, kde měly být různé časové úseky označovány za „přiměřené", „žádoucí", „příliš dlouhé" a „příliš krátké".

Zpátky na zem

Z uvedených zjištění pak vyplynulo, že uspokojivý styk trvá od tří do třinácti minut. Jde tedy o jasný protiklad k častým představám a průzkumům, kde se objevovaly názory, že sex trvá 30 minut či dokonce hodinu. 

"Naší studií bychom chtěli rozbít tyto fantazie a povzbudit muže i ženy realistickými údaji o sexuálním spojení. Tím snad  zabráníme sexuálním dysfunkcím a zklamáním," dodal profesor Eric Corty.

Tři minuty úplně stačí

Soulož trvající sedm až 13 minut pak respondenti označovali za "žádoucí". Profesor Corty připomněl, že jde skutečně o reprezentativní vzorek, který zároveň plně vystihuje přání a názory žen. Obavy mužů z příliš rychlého vyvrcholení jsou tak z velké většiny naprosto "mimo".

Nyní už tedy díky vědeckým zjištěním  víme lépe, co je v sexu skutečně žádoucí a přiměřené.

Jako "příliš krátký" byl označován sex v trvání 1-2 minuty, zatímco mezi 14 a 30 minutami už byl „příliš dlouhý".

Zajímavé jsou také výsledky jiného výzkumu o rychlosti sexu. To, jak rychle se spolu vyspíte, vůbec neovlivní, zda vám vztah vydrží. Podle analýzy vědců z univerzity v Iowě lidé, kteří se "dají dohromady" jen díky nahodilému sexu, mají stejnou šanci navázat vážný vztah jako páry, které stavějí na vzájemném poznání a pohlavní život odkládají na později.

Melanie slaví 50 let. Tady jsou její největší maléry v úřadu první dámy USA | Video: Reuters, Associated Press
reklama
reklama
reklama