reklama

Buďte FRESH - hubněte jako v Evropě!

Chcete zhubnout bez počítání kalorií a pocitů hrůzy v restauraci nebo na výletě? Bez hladu a bez pracného shánění zvláštních potravin? Právě taková je dieta FRESH: nová, ale s osvědčená 20 lety úspěchů!

Foto: Profimedia.cz

Chcete zhubnout bez počítání kalorií a pocitů hrůzy v restauraci nebo na výletě? Bez hladu a bez pracného shánění zvláštních potravin? Právě taková je dieta FRESH: nová, ale osvědčená 20 lety úspěchů!

Nová dieta je postavena na třech základních pravidlech: především - JÍST! Znamená to  tři hlavní jídla denně plus dvě svačiny. Dále zvyšovat příjem potravin s větším podílem vody a naopak snižovat snižovat příjem sacharidů během dne (od snídaně po večeři). 

Řešení pro různé dny

Uznávaná odbornice na zdravé hubnutí PhDr. Mgr. Katarína Skybová představuje novou dietu FRESH diet, která je postavena na dvacetiletých zkušenostech s hubnutím žen i mužů na Slovensku a v České republice. 

Redukční dieta, kterou autorka popsala v právě vydané knize FRESH diet, se od starších světových diet liší tím, že se dokáže přizpůsobit životnímu stylu a stravovacím zvyklostem Středoevropanů. Netrvá na přesném počítání kalorií a nabízí varianty stravování pro dny, kdy jste aktivní, kdy odpočíváte a pro dny, které trávíte mimo domov.

„FRESH diet vychází ze stravování, na které jsme zvyklí, a nenutí nás dodržovat principy cizích kultur či smyšlených teorií, jako tomu bylo u světově proslulých, dnes již překonaných diet," představuje dietu autorka Katarína Skybová.

Základem jsou vědecké poznatky

Dieta respektuje obvyklé chutě a stravovací zvyklosti našeho regionu. Skládá se z běžně dostupných surovin a upřednostňuje nenáročnou přípravu jídel, což vyhovuje dnešnímu rychlému životnímu stylu.

FRESH diet respektuje nejnovější vědecké poznatky o výživě a autorka ji sestavila na základě svých dvacetiletých zkušeností s hubnutím v Institutu redukce a prevence nadváhy kompliment, který založila v roce 1992 na Slovensku a který byl otevřen v roce 2008 i v Brně. Principy této redukční diety, jež pomohla zhubnout téměř dvaceti tisícům žen i mužů, se Katarína Skybová rozhodla zpřístupnit knižně.

Čemu se radši vyhnout?

FRESH diet dále vychází hubnoucím vstříc tím, že nestaví na počítání kalorií. Místo toho potraviny dělí do kategorií aktivátorů, stabilizátorů nebo inhibitorů. Stačí si tak pamatovat, že aktivátory hubnutí podporují a během diety by měly být preferovány, stabilizátory linii neublíží, ale ani hubnoucího neposunují blíže k jeho cíli, zatímco inhibitorům je nejlepší se při dietě vyhnout.

Jídelníček si sestavujete pro každý den podle toho, zda je náročný, odpočinkový nebo netradiční mimo domov. „Pro každou alternativu jsou v knize připraveny kompletní vzorové jídelníčky.

Uvařte si podle receptu!

Vedle čtrnáctidenního stravovacího plánu obsahuje kniha také pětapadesát receptů na zdravá a chutná dietní jídla, která jsou zároveň nenáročná na přípravu.  "Ze zkušenosti z Institutu kompliment vím, jak jsou recepty důležité, slouží jako odrazový můstek, díky kterému dostanete zásady zdravého vaření tak říkajíc do krve," říká Katarína Skybová.

Publikace FRESH diet vyšla v lednu 2012 včetně plakátu s rozdělením potravin v nakladatelství Ikar s doporučenou cenou 249 Kč.  Základní informace o dietě jsou shrnuty také na www.freshdiet.cz.

 

 

 

 

Zahrada Na Valech na Pražském hradě: Návštěvníci tu najdou pyramidu i etruské motivy | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama