reklama

Zlepšete své zdraví: Aromakouč 'nakopne' vaše tělo i psychiku

S aromakoučem Jonathanem Kšajtem jsem před časem dělala rozhovor a hodně mě zaujal. Jeho přístup k aromaterapii je totiž příjemně praktický, nikoli jen na informační, teoretické rovině, kterou člověk v běžném "provozu" moc nevyužije. Objednala jsem se k němu proto na osobní aromakoučink, abych věděla, jak něco takového vůbec probíhá.

Foto: iStock

Na sezení jsem dorazila přímo k Jonathanovi a jeho přítelkyni Anet, která se také vyzná v bylinkách a olejích.  Byla jsem pozvána k nim domů, byla totiž neděle, krásná, slunečná a všude to vonělo esenciálními oleji, nádhera. Byla jsem usazena ke stolu a napojena výborným čajem. A pak začal koučink.

Tajemný Zyto kompas odhalí vaše problémy

Absolvovala jsem krátký pohovor o mém zdravotním stavu a tom, co mě trápí. Bylo mi tak příjemně, že jsem vysypala úplně všechno a byla zvědavá na tajemný Zyto kompas, kterým jsem měla být změřena. Tahle věcička vypadá jako robotova dlaň nebo možná jako velká myš k počítači, ke kterému je také připojena. Na Zyto kompas položíte ruku a pár minut ji na něm necháte, proběhne měření a kompas nasměruje Jonathana, jakým směrem se vydat ve svém aromakoučinku. Je to působivé o to víc, že přístroj spolehlivě odhadl mé problémy (pro nedůvěřivé, ty o kterých jsem se předtím ani nezmínila) a vyhodnotil, které oleje nebo produkty od Young Living, firmy s jejímiž oleji Jonathan pracuje, by mi mohly pomoci.

Praktické vysvětlení

Na nejrůznějších sezeních, na kterých jsem během let byla, mě vždycky otrávilo, když mi kouč, terapeut nebo kdokoli jiný začal sáhodlouze popisovat teorii čehosi a přitom praktické, domácí využití probráno nikdy nebylo. Právě proto mě styl Jonathanovy práce baví, zbytečnostmi se totiž nezaobírá. Do detailu mi vysvětlil to, co Zyto kompas vyhodnotil. Vyšlo mi, že bych měla brát určité vitaminy obohacené o esenciální oleje, on mi tedy vysvětlil proč a jak fungují, kolik bych jich měla brát a jakým způsobem. Pak jsme přešli k esenciálním olejům, které mě osobně velmi zajímají. I tady mi vysvětlil jejich fungování na psychiku i fyzično, jak s nimi pracovat, s čím je míchat a podobně.

Vše záleží jen na vás

Pak jsme si povídali, co by bylo v mé situaci pro zdraví optimální, a aromakouč mi sestavil plán na míru. Nenutil mě k žádnému nákupu, dalším sezením ani mě nestrašil, že když nebudu dodržovat tenhle program, bude se dít něco strašného. Bylo mi to sympatické, hlavně podrobné vysvětlění, proč je který olej vhodný právě pro mě. A protože jsem děvče organizované a zamilované do kvality esenciálních olejů od Young Living, detoxikační část programu jsem už začala dodržovat, teď jsem u druhého týdne a bez přehánění se cítím lépe, především co se přívalu energie týče.

Malá tečka na závěr

Protože Jonathan už v aromaterapii není žádným nováčkem a každý dobrý "alternativec" musí mít trochu dar od Boha, během našeho sezení si dělal poznámky a na závěr mi ještě dal jako bonus tip na některé oleje, které by podle jeho pocitů a zkušeností pomohly mojí psychice. Asi jako skoro každý na téhle planetě potřebuji zklidnit a eliminovat všudepřítomný stres, a samozřejmě ještě něco navíc, to vám ale neprozradím. Jeden z olejů, které mi navrhl, jsem si pořídila, prozradím vám, že to byl pomeranč na dodání energie a zároveň příjemné zklidnění. Nejdřív jsem zapomínala olej z lahvičky inhalovat, ale po pár dnech jsem si zvykla a teď jsme nerozluční kamarádi. Stačí opravdu osm nádechů z lahvičky a je mi příjemně. Placebo? Možná, ale já si to nemyslím…

Tak či tak – pokud věříte aromaterapii a účinkům esenciálních olejů jako já, doporučuji využít služeb aromakouče, který vám pomůže nastavit program na zlepšení zdravotního stavu, a to i po psychické stránce. Zajímavosti a novinky kolem Jonathana Kšajta můžete sledovat na webu Rozvoňsvojiduši.com

Lockdown je jediná šance. To, k čemu směřujeme, je smutné a tragické, říká Levínský | Video: Martin Veselovský
reklama
reklama
reklama