reklama

5 důvodů, proč jet do lázní, když je vám teprve 30

Jste vystresovaní z práce, bolí vás hlava či záda, potřebujete rychle a účinně dobít baterky a načerpat energii? Na všechny tyto trable existuje jediná odpověď: lázně!

Foto: archiv lázní Darkov

Pobyt v lázních už dávno není jen pro nemocné nebo seniory. Má co nabídnout i mladším ročníkům. Tady je pět důvodů, proč byste o lázních měli uvažovat, i když se do důchodu zdaleka ještě nechystáte. 

1) Relax po náročném období 

Porady, uzávěrky, inventury… Bylo toho na vás v poslední době moc? Lázeňský pobyt prospěje všem, kteří se potřebují zbavit nahromaděného stresu. Zkombinujte tradiční koupele, masáže, obklady a další procedury s kouzlem nezaměnitelné lázeňské atmosféry a harmonizujte tak svoji přetíženou mysl.

Náš tip: Vyzkoušejte oxygenoterapii, což je léčebná procedura, při níž vdechujete větší množství kyslíku, než je běžné. Tento proces zvyšuje energii, zlepšuje paměť, zklidňuje a celkově regeneruje. 

2) Nové zážitky

Návrat do časů minulých je v poslední době v kurzu. Atmosféru první republiky zažijete třeba v lázních Darkov. Nabízí vybrané lázeňské procedury podložené tradicí, ubytování ve stylově zařízených pokojích i speciální prvorepublikové menu. Dokonce se tu můžete i projet historickým automobilem.

Náš tip: Teplý rašelinový obklad je jedna z nejstarších, ale i nejúčinnějších forem přírodní terapie. Rašelinový zábal uvolňuje ztuhlé svaly, prohřívá tělo, mírní bolesti i stres. 

3) Servis "porouchaného" těla

Pokud se nemůžete pořádně narovnat, tuhne vám krk nebo vás trápí bolesti hlavy, je namístě se zamyslet. Na vině může být sedavý životní styl i hektické pracovní tempo. Posílit oslabené svaly, uvolnit ty ztuhlé, zapojit nevyužité a celkově dát tělo dohromady se dá právě v lázních. Spojíte zde v krátkém čase intenzivní rehabilitaci na špičkové úrovni s přírodními procedurami, což vám přinese nejen rychlou úlevu, ale také pomůže potížím do budoucna předcházet.

Náš tip: Léčba extrémním chladem při krátkém tříminutovém pobytu v kryokomoře zlepšuje funkci svalů a kloubů, působí protizánětlivě, snižuje bolestivost a urychluje hojivé procesy. 

4) Posílení imunity

Zejména na podzim a v zimě bývá naše obranyschopnost snížená. Posílit ji můžeme zdravým jídlem, pohybem, otužováním, saunováním, ale také masážemi, koupelemi a dobře naplánovaným odpočinkem. To všechno dokáže unikátně propojit lázeňská péče. Vyrazte do lázní na týden a načerpejte energii na další dva měsíce.

Náš tip: Vodní uhličitá koupel obalí tělo do mírně hřejivého povlaku malých bublinek čistého CO2. Oxid uhličitý se vstřebává kůží, zlepšuje její prokrvení, má příznivý vliv na srdeční a cévní systém i na celý organismus. 

5) Dovolená kdykoli

Když potřebujete na chvíli "vypnout", ale nemáte dost času, dost peněz, v zahraničí se nedomluvíte nebo se vám prostě do ciziny nechce, můžete na krátkou víkendovou dovolenou nebo i na delší týdenní vyrazit do lázní. Na organismus to může mít podobný vliv jako pobyt u moře, ale pro vás to bude podstatně snazší.

Náš tip: Léčebným bohatstvím lázní Darkov je silně mineralizovaná voda "jodobromová solanka", jež obsahuje řadu cenných minerálních látek a především jód v koncentraci vyšší než v přímořských oblastech. Solanka se využívá v podobě vnějších zábalů a koupelí, které se připravují jako lázeň o teplotě 37 stupňů.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama