reklama

Lee Cooper

Městské oblečení Lee Cooper vysoké kvality, perfektního střihu a precizního provedení se řadí mezi špičku denimové módy. Ze širokého sortimentu si vyberou ženy, muži a také děti.

Historie

Morris Cooper a Louis Maister založili v roce 1908 firmu na výrobu pracovních oděvů pod názvem M. Cooper Overalls. Společnost sídlila v areálu v londýnském East End na Middlesex. Louis Maister se vrátil krátce před založením společnosti z Afriky a sžil se s jejich výrobou tak, že ji začal uplatňovat i ve své továrně. Společnost vyráběla uniformy a během první světové války, kdy zaměstnávala již 600 pracovníků, šila oblečení a další vybavení pro Britskou armádu. V roce 1937 byla ve Stratfordu otevřena továrna, která vyráběla džínovinu a po roce 1939, tedy po vypuknutí druhé světové války, byla továrna rozdělena na dvě větve. První dodávala uniformy a potřebné vybavení armádě, právě v této době začala s velkou pečlivostí navrhovat co nejkvalitnější oblečení, vybírala pevné látky a naučila se dělat precizní střihy. Šila armádní obuv, maskáčové oblečení, vojenské uniformy, bojové kombinézy a kombinézy pro piloty.
Druhá větev společnosti se dále specializovala na výrobu pracovních oděvů.
Po skončení druhé světové války se přestala věnovat výrobě uniforem a začala s módou. V padesátých letech začala společnost užívat nové jméno Lee Cooper. Toto jméno vymyslel syn Morrise Coopera Harold, který po otcově smrti v roce 1940 převzal vedení podniku. Spojil své příjmení Cooper s příjmením svojí ženy Leight.
V roce 1970 začala společnost expandovat. Byly otevřeny továrny v Irsku, Francii, Tunisku a v polovině roku 1980 se společnost dostala na magické číslo 40 000 vyrobených oděvů týdně. V roce 1989 prodala rodina Cooper svůj podíl v podniku, a od této doby se stal Lee Cooper Life stylovou značkou.
V současné době zaměstnává více než tisíc zaměstnanců a svou módu prodává po celém světě na více než sedmdesáti trzích. Její vedení sídlí v Londýně.

O značce

Po roce 1950 se džíny dostávaly do povědomí lidí. Během deseti let se Harold Cooper snažil značku pozdvihnout mezi mládeží, a tak organizoval turné Rolling Stones, spolupracoval se Serge Gainsbourgem a Jane Birkin. Veřejnost odzbrojil tím, že v roce 1953 zavedl zip na přední straně dámských džínů. Jako reklamní strategii používal jména fiktivních módních návrhářů, kteří měli tento styl pozdvihnout.
Oblečení, které Lee Cooper navrhuje, je moderní, ale přitom vkusné a výrobky se mezi sebou dají velice dobře kombinovat. Ovšem více než na sledování módních trendů dbá Lee Cooper právě na kvalitu. Právě proto je vyhledáván skupinou lidí, kteří si potrpí na dobře střižené oblečení, z kvalitního materiálu a ve vkusných barvách.

Kolekce

Oblečení je velice pohodlné, má svůj městský styl a řadí se ke klasickým značkám v oblasti denimové módy. Pod značkou Lee Cooper si zakoupíte džíny, mikiny, trička, bundy, svetry, šortky a také sukně, tílka či další sezónní oblečení.
Nová kolekce Lee Cooper nese název SS14 Collection a je členěna na oblečení pro muže a na oblečení pro ženy. Tato móda nabízí ryze městský americký styl, který je bez ozdob, barevných výstřelků, byť každá kolekce disponuje velice pestrým barevným provedením. Návrháři značky Lee Cooper umí barevné kombinace velice dobře skloubit a to pomocí jemných tónů, které spolu ladí do nenápadných barevných kombinací.
Velikosti, ve kterých je oblečení nejčastěji k dispozici, jsou u pánských bund od XS až po 4XL, u triček, mikin, svetrů, kalhot a šortek od S do XXL (některé modely jsou též v 3XL) a u bot od 4 do 8. U dámského oblečení jsou k prodeji velikosti nejčastěji od XS až po XL (výjimečně se prodávají modely také ve velikosti XXL). Džíny mají své specifické číslování a jsou označovány jako 30W R, 38W L až 40W R, nebo klasicky XXS až XXL. Kolekci doplňují také batohy, čepice, pásky a klobouky.
Oblečení značky Lee Cooper můžete zakoupit prostřednictvím e-shopu u autorizovaných prodejců, ovšem nikoli z centrálního skladu. Společnost nenabízí možnost prodeje svého značkového oblečení přímo na svých webových stránkách, a proto novou kolekci dostanete pouze na prodejně, například v Praze v Obchodním centru Chodov. Kolekce nenabízí oblečení pro děti, pouze pro muže a ženy, ovšem velikosti, které jsou v těchto kolekcích prodávány, pasují i teenagerům.
Značkovou módu Lee Cooper ocení zejména příznivci kvalitního střihu, kteří mají rádi sportovní a městský styl oblečení.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Související články

reklama
reklama
reklama
reklama