reklama

Gucci

Módní italská značka Gucci má své kořeny ve dvacátých letech minulého století. Na trh se dostala jako obchod s koženými doplňky pro jízdu na koních. Od padesátých let je firma na špičce módního žebříčku v Itálii.

V současné době je značka legendou oděvního průmyslu. Kromě toho, získala svou pověst za výrobu elegantních módních doplňků. Nejznámější jsou kabelky a parfémy. Jejich velkou vlastností je lehkost a elegance. Mezi parfémy jsou oblíbené Gucci Eau De Parfum II a Gucci Pour Homme. Parfémy bezpečně poznáme díky minimalistickým flakónům.

Návrhář Guccio Gucci se zasoustředil i na boty. Jeho firma vyrobila více než 100 tisíc bot pro ženy a samozřejmostí jsou i pánské tenisky, kotníkové, nadkotníkové a mokasíny.

Styl značky Gucci je ihned rozpoznatelný, ať už jde o bambusové kabelky nebo o zmiňované semišové mokasíny. Milovnicí této značky je Audrey Hepburn a Grace Kelly. Na mnoha holywoodských hvězdách můžete zahlédnout modely a módní doplňky značky Gucci.

Hodnota firmy dosahuje mnoha bilionů dolarů. Gucci spolupracuje i s filmem a automobilovým průmyslem. Dokonce můžeme najít zápis v Guinessově knize rekordů. Jde o nejdražší džíny světa - Genius Jeans, které byly představené v Miláně roku 1998 a stály 3134 dolarů. Měly vzhled potrhané džínoviny pokrytý africkými korálky.

Móda se prodává ve více než 400 obchodech po celém světě. V roce 2003 byla značka Gucci třetí nejčastěji zmiňovanou značkou v textech dvaceti nejlepších singlů. Dohromady se značka objevila ve 47 různých písních.

Historie

Od devatenáctého století jsou nejúspěšnější značkou špičkového koženého zboží, oděvů a dalších módních produktů. Ve Florencii otevřeli svůj první obchod roku 1921. Za 2. světové války byl nedostatek kůže a společnost přišla s konopím a lnem.

V roce 1947 se představuje nová kabelka s bambusovým držadlem, která je typickým symbolem pro značku Gucci.

Po smrti Guccio Gucciho je rodinný podnik rozdělen mezi čtyři syny. Aldo Gucci vede podnik po dobu dalších třiceti let. Po jeho smrti otvírá syn další butiky v Londýně, Paříži a New Yorku.

Logo GG vzniká o deset let později. Pro Jacqueline Onassisovou navrhli kabelku zvanou Jackie O, pro Grace Kelly se vyrobil slavný hedvábný šál s květinovým potiskem. Tašku Hobo Unisex můžeme vidět u Liz Taylor i Petera Selerse.

Největší úspěch slaví značka v 70. letech. Dostává se i do Asie. V roce 1982 se podnik mění na akciovou společnost a z důvodu problémů při dědickém řízení, je polovina prodaná korporaci z Bahrajnu.

V roce 1995 vrcholí spory v rodině vraždou Mauricia Gucciho, vnuka zakladatele firmy. Za zločinem stojí jeho vlastní manželka.

Související články

reklama
reklama
reklama
reklama