reklama

Oblečení Bershka je určeno zejména pro mladší věkové kategorie a také pro ty, kteří chtějí vypadat mladší. Nabízí kvalitní, moderní a stylové outfity, které jsou vhodné do města nebo na procházku.

Historie

Značka nemá příliš dlouhou historii. Byla vytvořena teprve v roce 1998 španělskou investiční společností Inditex. Každoročně vyrobí přibližně čtyři tisíce nových druhů oblečení. Primární cílovou skupinou je mladá generace, která je v oblékání nespoutaná, nemá žádné ambice na konzervativní styl a toho společnost využívá. I přes krátkou existenci je ve světě oblíbena. V současné době je otevřeno přibližně 600 obchodů ve 42 zemích světa. Pobočky otevřela v Německu, Spojených státech, Francii, Polsku, Velké Británii a spolupracuje s dalšími významnými obchodními partnery.
V České republice jsou obchody situovány zejména do velkých nákupních center, v Praze jsou umístěny v Letňanech, na Chodově a v obchodním centru Pankrác. E-shop pro evropský trh funguje, ovšem pro Českou republiku prozatím v provozu není, a tak si můžete prohlédnout oficiální stránky značky Bershka, co nabízí a zda jsou tyto módní kousky váš šálek kávy, a pak je můžete jít je otestovat do kamenného obchodu.

O značce

Bershka patří, stejně jako její ,,sestra" Zara do skupiny Inditex, kterou vlastní Španěl, nejbohatší Evropan, Armancio Ortega. Společnost se snaží rychle reagovat na poptávku trhu a chce modely co nejrychleji dostat k cílovým zákazníkům. Hlavní motto, kterého se snaží držet, je vyrobit elegantní, jednoduché a sportovní oblečení, které osloví mladé lidi. Značka také perfektně využila své cílové skupiny. Při reklamě vycházela z toho, že chtěla oslovit zejména mladé lidi, aby věděli o její existenci a kupovali oblečení, kterého ročně vyprodukuje nemalé množství. Proto se rozhodla, že se bude propagovat zejména online, jelikož právě tito mladí lidé nejčastěji komunikují přes internet. Dalším zajímavým marketingovým tahem bylo, že při otevírání nového obchodu uspořádala společnost zábavu, kterou doprovázel koncert. Toto vše dělá zejména, aby zaujala mladé lidi, kteří by si značku oblíbili a nakupovali.
V České republice při otevírání nových provozoven takto velkolepé koncerty nepořádá, jelikož pro ni nepředstavuje významný trh, kde se takto drahý marketingový tah vyplatí.

Kolekce

Součástí jsou tři kolekce, které se snaží rozdělit si mezi sebe aktuálnost trendů a ještě více zacílit na klíčového zákazníka. Při vstupu do obchodu se můžete setkat s kolekcí Bershka, BSK a Men. Bershka se zaměřuje na to oblečení, které je zrovna v módě. Snaží se aktuálně kopírovat poptávku a doplňovat ji o nové zboží, které by uspokojilo zákazníka. BSK prezentuje módu výhradně pro mladé lidi do dvaceti let. Tato móda má na sobě (doslova a do písmene) vyšita loga nebo obrázky hudebních skupin, které jsou dle průzkumů mezi mládeží oblíbeny. A tak se snaží naplňovat jejich přání dle aktuální hudební scény.
Obchod nabízí také sezónní oblečení, a to vždy dle nejnovější poptávky. V létě si vyberete ze široké nabídky plážových šatů, kraťasů, tílek, triček, košil a plavek. V chladnějších měsících naopak na řadu přijdou bundy, saka, kalhoty, mikiny, svetry, šály, šátky, rukavice a čepice.
Men je oblečení výhradně pro mladé muže. Tato kolekce nabízí velký výběr jak ze sportovního oblečení, tak i z oblečení, které je vhodné do města nebo na zábavu.
Ke všem kolekcím jsou dostupné také módní doplňky - šperky, boty, kabelky, pásky, šátky, šály, tašky a kabely.
Za příznivou cenu si mohou mladí lidé v jednom obchodě nakoupit celý šatník oblečení. Mohou se obléci na vícero příležitostí a oblečení mezi sebou kombinovat.

Související články

reklama
reklama
reklama