reklama

Daniela Písařovicová

Daniela Písařovicová je redaktorka a moderátorka DVTV. Předtím téměř šestnáct let působila v České televizi.

Ve veřejnoprávní televizi pracovala od roku 2006. Od 22. června 2013 byla moderátorkou hlavní zpravodajské relace Události ČT, kde nahradila Jolanu Voldánovou. Od května 2021 je posilou internetové televize DVTV.

Modelka, ekonomka a diplomatka

Rodačka z Jaroměře nad Rokytnou měla kdysi sen, chtěla se stát modelkou a už v patnácti letech se snažila dostat na přehlídková mola. O štěstí se pokoušela i v různých soutěžích krásy, v roce 1997 také v Miss ČR, do finále se ale neprobojovala.

Později vystudovala Vysokou školu ekonomickou se specializací v oboru diplomacie.

Televizní kariéra

Do České televize nastoupila v roce 2006. Zpočátku asistovala zkušenějším kolegům, učila se psát a hlavně mluvit před kamerou. Z houževnaté Daniely se už po roce stala redaktorka ekonomické redakce a moderátorka ranního zpravodajského Studia 6. Později začala moderovat Studio ČT24 a Interview ČT24.

Náš tip: Daniela Písařovicová aneb 5 věcí, které jste o krásce z televizní obrazovky nevěděli

O křeslo v prestižních Událostech se ucházela už v roce 2012, vedení ale dalo napoprvé přednost její kolegyni Anetě Savarové a Písařovicová se v Událostech objevila až o rok později. V roce 2010 si Daniela Písařovicová odnesla zlaté zrcátko TýTý v kategorii Objev roku.

StarDance

Daniela Písařovicová byla jednou z osobností, které se objevily po boku profesionálních tanečníků v deváté řadě soutěže StarDance. S tanečníkem Michalem Mládkem se probojovali až do osmého kola. Vítězem této řady se stal herec Jiří Dvořák s tanečnicí Lenkou Norou Návorkovou.

Koníčky a volný čas

Už od dětství se věnuje hudbě, hraje na klavír a zpívá. Zpěvu se věnovala i během studií, a to dokonce ve třech kapelách. Svoji štíhlou postavu si udržuje sportem, ze všeho nejraději má jízdu na kole a příležitostně navštěvuje posilovnu.

Související články

reklama
reklama
reklama
reklama