reklama

Daniela Písařovicová je redaktorka a moderátorka České televize.

Ve veřejnoprávní televizi pracuje od roku 2005. Od 22. června 2013 je posilou hlavní zpravodajské relace Události ČT, kde nahradila Jolanu Voldánovou.

Modelka, ekonomka a diplomatka

Rodačka z Jaroměře měla kdysi sen, chtěla se stát modelkou a už v patnácti letech se snažila dostat na přehlídková mola. O štěstí se pokoušela i v různých soutěžích krásy, v roce 1997 také v Miss ČR, do finále se ale neprobojovala.

Později vystudovala Vysokou školu ekonomickou se specializací v oboru diplomacie.

Televizní kariéra

Do České televize nastoupila v roce 2006. Zpočátku asistovala zkušenějším kolegům, učila se psát a hlavně mluvit před kamerou. Z houževnaté Daniely se už po roce stala redaktorka ekonomické redakce a moderátorka ranního zpravodajského Studia 6. Později začala moderovat Studio ČT24 a Interview ČT24.

Náš tip: Daniela Písařovicová aneb 5 věcí, které jste o krásce z televizní obrazovky nevěděli

O křeslo v prestižních Událostech se ucházela už v roce 2012, vedení ale dalo na poprvé přednost její kolegyni Anetě Savarové. V roce 2010 si Daniela Písařovicová odnesla zlaté zrcátko TýTý v kategorii Objev roku.

Koníčky a volný čas

Už od dětství se věnuje hudbě, hraje na klavír a zpívá. Zpěvu se věnovala i během studií, a to dokonce ve třech kapelách. Svoji štíhlou postavu si udržuje sportem, ze všeho nejraději má jízdu na kole a příležitostně navštěvuje posilovnu.

Související články

reklama
reklama
reklama