reklama

Grily

Výběr správného grilu rozhoduje o celé sezóně. Pokud se nechcete trápit, pořádně si rozmyslete, jaké grily vyhovují vašim požadavkům.

Zahradní grily nám umožňují celé léto vařit venku. Kdo by si nepochutnal na takovém domácím hamburgeru. K dostání jsou elektrické grily, plynové grily, grily na dřevěné uhlí, kontaktní grily, stolní grily nebo lávové.

Grilování bude hračka, když si vyberete ten správný gril. Nechte se inspirovat a užijte si s přáteli letní pohodu a kus dobrého masa!

Elektrické grily

Elektrické grily jsou dobrou vychytávkou, ale musíte mít neustále po ruce zásuvku. Vyrazit s elektrickým grilem do přírody je téměř nemožné. Mnoho lidí si je pochvaluje, proto, že se nepálí tuk na rozžhaveném uhlí, ale milovníci kvalitního grilování po elektrickém grilu nesáhnou, protože se špatně kontroluje rozpálení.

Plynové grily

Zahradní plynové grily jsou přenositelné. Jsou vhodné pro ty, kteří se nechtějí špinit a zabývat dřevěným uhlím. Jednoduše přijdete, otočíte knoflíkem a oheň je na světě. Trochu hůř se s plynovými grily manipuluje v momentě, kdy nám ukápne omastek. Oheň se špatně udržuje v rozumné mezi a hasit ho vodou v tomto případě nejde. Dalším faktem je, že pokud vyrazíte do přírody, musíte mít s sebou plynovou bombu.

Grily na dřevěné uhlí

V dnešní době se dají koupit různé velikosti, od malého balkonového grilu až po pořádný obří gril i s udírnou. Dobrou vymožeností je poklice na celý gril, kterou nabízí oblíbená značka grilů Weber. Maso se dělá rovnoměrně a nepřipaluje se.

Lávové grily

Zkuste grilovat na lávě. Pokrm se nebude připalovat a rychle připravíte hostinu pro spoustu strávníků.

Vodní gril

Vodní grily vypadají trochu jako by vám na zahradě přistáli ufoni, ale jde o dobrou věc, pokud si nemůžete dovolit přepálený tuk ze zdravotních důvodů, nebo v momentě, kdy držíte dietu. Vodní grily byly hitem léta 2008, ale stále jsou v oblibě. Fungují na principu vodní páry, tepla a dýmu. Při grilování nedochází ke spalování tuků, přepalování a opékání plamenem.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Související články

reklama
reklama
reklama
reklama