reklama

Kupujete gril a nevíte si rady? Přehled grilů je tu!

Chystáte se letos koupit gril a nevíte jaký? Máme pro vás přehled prodávaných druhů grilů

Foto: tchibo.cz

Máte chuť na grilovaný hovězí steak, pečenou makrelu nebo marinovaná žebra a nemáte ještě zahradní gril? Podívejte se, z jakých druhů grilů si dnes můžete v obchodě vybrat.

Grilování bude hračka, když si vyberete ten správný gril. Vybírat budete mezi grily na uhlí, plynovými grily, elektrickými grily nebo vodními grily. Nechte se inspirovat a ugrilujte si s přáteli nějaký ten kus dobrého masa!

Klasika je na dřevěné uhlí

Kdo má rád vůni buřtu z ohně, měl by sáhnout po klasickém grilu na uhlí. V dnešní době se dají koupit různé velikosti, od  malého balkonového grilu až po pořádný obří gril i s udírnou. Dobrou vymožeností je poklice na celý gril, kterou nabízí grily značky Weber. Maso se dělá rovnoměrně a nepřipaluje se.

Další užitečností jsou například grily značky VEGA mají ohniště přizpůsobené na grilování celých kuřat. K tomu poslouží i jehlice, která je v příslušenství. Velmi oblíbenými grily jsou právě kulaté na kolečkách. Snadno se posouvají po zahradě. Pokud chcete mít doma malou továrnu na grilované maso, sáhněte po grilu Werco Sentinel. Cena grilů se pohybuje od 500 korun až do desítek tisíc. Zde záleží na tom, zda chcete značku s dlouhou tradicí nebo vám stačí obyčejný ale funkční gril.

Když je po ruce elektřina

Elektrické grily jsou dobrou vychytávkou, ale musíte mít neustále po ruce zásuvku. Vyrazit s elektrickým grilem do přírody je téměř nemožné. Mnoho lidí si je pochvaluje, proto, že se nepálí tuk na rozžhaveném uhlí, ale milovníci kvalitního grilování po elektrickém grilu nesáhnou, protože se špatně kontroluje rozpálení. Vybírat si můžete od malých stolních grilů, jako je například gril DOMO Garden 58550 nebo po větší grily s odkládacími plochami po stranách, které najdete například u grilu Hyundai GR 005 nebo u značky Weber Q 140.

Elektrických grilů je celá řada a provedení, ať chceme gril na vozíku, nebo zapuštěný do přípravného stolu, máme z čeho vybírat. Ceny elektrických grilů začínají na 1200 korunách a končí i na 20 tisících, například za kvalitní značku Bionare Ascona 570, která patří mezi opravdu vychytané grily.

Pozor na plyn

Zahradní plynové grily se už dají odvést do přírody, ale když se na to podíváme z druhé strany, vozit plynové bomby do lesa, nezní zrovna ekologicky. Pokud skousnete tento fakt, jsou plynové grily vhodné pro ty, kteří se nechtějí špinit o dřevěné uhlí. Jednoduše přijdete, otočíte knoflíkem a oheň je na světě. Trochu hůř se s plynovými grily manipuluje v momemtě, kdy nám ukápne omastek. Oheň se pak špatně udržuje v rozumné mezi a hasit ho vodou v tomto případě nejde.

Ceny slušných plynových grilů se pohybují od 4 tisíc do 18 tisíc korun, kdy jsou po stranách odkládací prostory a plynová bomba je schovaná za kapsou. U dražších modelů můžeme mít po stranách ještě malý hořák, na kterém se dá zároveň připravovat příloha. Na trhu se v současné době nejčastěji objevují značky jako Campingaz, Cadac, Keper, Soehnle nebo Weber.

Vodní gril? Proč ne!

Vodní grily vypadají trochu jako by vám na zahradě přistáli ufoni, ale jde o dobrou věc, pokud si nemůžete dovolit přepálený tuk ze zdravotních důvodů, nebo v momentě, kdy držíte dietu. Vodní grily byly hitem léta 2008, ale stále jsou v oblibě. Fungují na principu vodní páry, tepla a dýmu. Při grilování nedochází ke spalování tuků, přepalování a opékání plamenem.

Nad ohništěm je umístěná nádoba s vodou, která slouží jako chladič. Žár ohně, který má kolem 500 stupňů se ochladí na 200 až 250 stupňů. V horní části je rošt s poklicí. Jídlo se připravuje jako v horkovzdušné troubě. Ceny grilů se pohybují od 4500 korun do 6 500 korun. Pokud chcete tento gril, poohlédněte se po značce Limes.

 

 

"Jsem rád, že se toho Iveta nedožila." Seriál o Bartošové to od blízkých schytal | Video: Michaela Lišková
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama