reklama

Zapomeňte na krásnou tvář, postavu a vášeň: Víme, čím si muže získáte doopravdy

Je mnoho krásných a chytrých žen, které marně hledají mužskou náruč. Na druhé straně jsou pak takové, jejichž postava je všechno, jen ne dokonalá, vlastně nejsou na první pohled ničím zajímavé, ale chlapi se o ně pomalu perou. Co tedy vlastně muži na ženách obdivují?

Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Budete se divit, ale to, co muže na ženách nejvíc přitahuje, není sexy figura, dokonalá tvář ani vášnivá sexualita. Co k vám tedy zaručeně přiláká zajímavého partnera? Pojďme se na to podívat, a to očima mužů i z pohledu odborníka - terapeuta.

Snažíme se hubnout do mini velikostí, abychom pro ně byly sexy, chodíme na kosmetická ošetření a investujeme do drahých krémů proti stárnutí. Nenápadně se porovnáváme s kamarádkou, jestli jsme dosti sexuálně náruživé, a to všechno v touze po mužském obdivu. Jenže opravdu je přesně tohle to, co na nás muži ocení? Ne, shoduje se většina mnou otázaných mužů i zkušený terapeut.

Po čem muži touží

Nebudu vás déle napínat, největší "rajc" pro muže 21. století je u ženy přirozenost a sebedůvěra. Toto je samozřejmě nutné rozvést. Ačkoli nejsou muži příliš komplikované bytosti, největší radost jim udělá, když nemusí dělat více než jednu věc naráz. Hloupí rozhodně nejsou. Život vidí přímočaře a stejně se dívají i na ženy. "Muži nejvíc nesnáší afektovanost a přetvářku, podvědomě si totiž takové chování promítají i do vztahu a představují si, jak by soužití s takovou ženou vypadalo.

Proč právě tahle? Vždyť není hezká!

Samy ženy se často diví. Proč muži obdivují tuhle, když není ani moc hezká, neobléká se nijak zajímavě a vlastně je mnohem nudnější než já! Tak právě proto, milé dámy. Muži mají po krk předstírané rafinovanosti. Nebaví je hry ani hledání vašeho skutečného já, někde hluboko pod povrchem toho, co dáváte najevo. Většina mužů touží doma po klidu a přátelské atmosféře, domov berou jako místo, kde se mají zahodit všechny masky. "A pozor, pokud hrajete hry, protože se stydíte za to, jaká skutečně jste, nemáte dostatek sebedůvěry, abyste ukázala své pravé já - muž to spolehlivě pozná. Možná jsme tvorové milující jednoduchost, ale rozhodně ne hlupáci," říká francouzský terapeut Claude Fracis.

Sexy je upřímnost a smysl pro humor

Mile mě překvapil názor většiny mnou oslovených mužů mezi třiceti a padesáti lety. Opravdu sexy je pro ně totiž uvolněnost a upřímnost: "Musím říct, že jsem dlouho hledal ženu pro život. Krásných dam je mnoho, ale většinou jsou tak umělé, a to nemluvím jen o vzhledu… Mám rád, když se žena umí zasmát, když se s ní můžu bavit o všem, ale na druhou stranu mi klidně, na rovinu řekne, že tohle téma ji nebaví. Je super, když celý večer jen nehodnotí nebo nepomlouvá okolí. Samozřejmě se mi líbí, když se žena udržuje, ale skvělé je, když nechodí zmalovaná jako chodská truhla i spát, když jí nevadí být doma odlíčená…" píše mi Honza.

"Žena mě samozřejmě musí přitahovat, nemám rád kostlivce, ani moc oplácané ženy, takový ten střed je ideál, ale popravdě jestli má faldík na bříšku nebo větší zadek je mi jedno. Naopak mi není jedno, když nemá smysl pro humor a všechno si bere osobně nebo se uráží. Moje bývalá přítelkyně byla vlastně fajn holka, ale měla nulové sebevědomí, a tak se pořád řešila  - jestli není moc tlustá, jestli špatně neuvařila, jestli se mi sex líbil. Věčné otázky a tlak mě fakt ubíjely," říká Marek.

Sebehodnota je základem všeho

Je to zajímavé, ale mužský názor je takový, že když si žena váží sama sebe, většina věcí, které mužům vadí, tak nějak odpadá. Když je totiž u ženy sebehodnota dobře zakotvená, nemá potřebu se pořád ujišťovat o tom, jestli je dobrá, chytrá, krásná. Nemá potřebu neustále hodnotit okolí, aby si dokázala, že je lepší než sousedka, kolegyně nebo kamarádka. A něco na tom bude - je škoda, že my ženy o sobě tak pochybujeme, a jako by se trend sebe pochybností stále více rozjížděl. Přitom pokud známe svoji hodnotu, je důležité i to, že když narazíme na muže, který za to nestojí, a těch rozhodně není málo, necháme ho prostě jít.

A na závěr jeden příklad za všechny

"Narodila jsem se do rodiny, kde se vlastní názor nebo pochybnosti o vůli rodičů nenosily a popravdě ze mě vyrostla hodně nesebevědomá slečna. Přitom s muži jsem vlastně nikdy problém neměla a dnes vím, že jsem prostě hezká holka. Přesto mezi dvacítkou a pětatřicítkou jsem žila život plný přetvářky. Hrála jsem si na intelektuálku, pohrdala všemi okolo a muži v mém životě byli katastrofa - no vlastně stejní jako tehdy já… Jenže uvnitř jsem byla zoufalá, toužila jsem po dítěti a pohodovém partnerovi. Po dalším nevydařeném vztahu jsem skončila na terapii, kde jsem pochopila, že hlavním problémem jsou mé mindráky. Pokud si nezačnu věřit, neuvolním se a pořád budu žít vlastně nepřirozeně, v přetvářce, nemůžu si nikdy najít muže, po jakém toužím. Pracovala jsem na sobě tři roky, každý týden jsem poctivě chodila na terapii, po roce si našla nové přátele, nové zájmy a po dvou letech i novou práci. A nakonec jsem potkala i muže, který nápadně připomínal toho, koho jsem si vysnila. Nebylo to jednoduché a pořád někdy není, protože mám tendenci občas sklouznout ke ,starým modelům´, ale jsem šťastná," napsala mi k tématu krásný příběh Jana.

A co říct závěrem? Snahu, abychom působily dokonale, vyměnit za trochu uvolněnosti, to rozhodně není špatné. Možná se to někomu nebude líbit a možná budete mít tendenci se vracet k tomu, co jste si osvojily v pubertě, ale pokud máte pocit, že nepotkáváte zajímavé muže, žádný vztah vám nevydrží a v hloubi duše si myslíte, že nestojíte za nic, je čas hodit své staré já za hlavu a začít znovu - nemyslíte?

 

Neznámkuje a nedává diktáty: Chci děti podporovat, ne je nachytávat na tom, co neumí | Video: Daniela Písařovicová
reklama
reklama
reklama