reklama
 

Trapasy, které posílí váš vztah: I projev nejistoty může být sexy

I náročné, hloupé či rozpačité situace mohou partnerství dodat nejen nutnou dávku humoru, ale dokonce ho posílit.

Foto: iStock

Často se to přihodí a není to vaše chyba. Ať už jde o zrnka máku mezi zuby, kdy se na objekt své lásky usmíváme a nic netušíme, rotavirová infekce na první dovolené i nutnost konfrontovat, proč to nefunguje v sexu.

Některé domnělé trapasy mohou být skvělým zdrojem historek, ačkoliv nám to vůbec tak zprvu nepřipadá a chceme se propadnout hluboko pod zem. Kamarádka strávila první noc u kolegy, do kterého byla rok beznadějně zamilovaná. Bohužel jí ale večeře v malém romantickém bistru příliš nesedla a celou noc se potýkala s opravdu nepříjemným nadýmáním. Trapné? Určitě. Ale také velmi lidské a přirozené.

Jiný známý zase poslal zprávu, kterou adresoval svému kamarádovi, kde se prezentoval jako lev salonů, který má počínající vztah "na háku" (ačkoliv opak byl pravdou), oné dotyčné. Nerozešla se ním, připadal jí v něčem vtipný, v něčem dětinský.

Ukazovat svou přívětivější tvář je v začátcích partnerství samozřejmé, ale nereálné přání. I když chceme být ženami a muži snů, máme chyby a ty nás dohromady sbližují.

Seznámení s rodinou a přáteli

Chceme se líbit sociálnímu okruhu svých vyvolených. Kvůli tomu jsme svázáni, nemluvíme, nebo naopak nás postihne "záchvat žvanivosti", máme obavu z nepřijetí. Ale i kdybyste se báli sebevíc, pamatujte na to, že pokud vás protějšek ukazuje "svým lidem", myslí to s vámi vážně. Rodiče samozřejmě stojí na vyšší příčce důležitosti než přátelé. Pokud chcete, aby se vztah vyvíjel, a plánujete s dotyčným či dotyčnou dál trávit čas, rozhodně ho také představte svým blízkým.

Divné zvyky

Nemá je jen ten druhý, ale my sami. Někdo se bojí banánů, jiný zase nechce po ránu poslouchat hudbu ani potichu. Pak jsou zvyky, které mohou vztah narušovat: třeba neschopnost odložit mobil, chodit pozdě a neupozornit na to dopředu a podobně. Máme strach tím partnera konfrontovat, nechceme přece ze začátku žádný konflikt. Ale právě ten může být úlevný, očišťující.

Sex

Intimní život může být nekonečným zdrojem studu, trapasů a situací, kdy bychom se nejradši někam schovali. Stačí, aby nás ten druhý špatně pochopil nebo něco nedostatečně jasně řekl. Nejrůznější selhání, dysfunkce a nenaplněná očekávání se dají řešit, když jsme k sobě upřímní a respektujeme sebe i druhého.

Všichni jsme slabí

Pokud si přiznáme, že každý z nás má soubor obav a komplexů a nikdo na světě není tak perfektní (i když jeho sebeprezentace třeba ano), uleví se nám. Být sami sebou, když jsme zároveň ve dvojici, přináší pocit nejen blízkosti, ale zároveň také prostor pro druhého, aby nás podporoval.

Náprsenka dokonale kopírující každou křivku. Zendaya ohromila na cenách kritiků | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama