reklama

Novoroční předsevzetí platí i v lásce: Co od ledna změnit?

Předsevzetí jsou od toho, aby se porušovala, říká se, ale já tomu nevěřím. Vždyť začátek roku je jako stvořený pro restart, i ten, který se týká našeho srdce.

Foto: iStock

Vím, že není důvod brát začátek roku jako něco závratného, na druhou stranu pořád chceme od života nové šance, tak proč si z ledna neudělat měsíc, kdy se snažíme udělat si plán na restart, a v životě opravdu něco změnit?

Má dobrá kamarádka Pavlína má na začátek roku několik pravidel, která se dají na lásku navléknout docela hezky. Tak jsem si je od ní s laskavým dovolením půjčila:

Zapomeňte na to, co bylo

Čtenáři i čtenářky si mi často stěžují, že se jim pořád dějí ty stejné věci. Určitě jste ale slyšeli, že si osud z části vlastně programujeme sami. Tedy pokud automaticky čekáte, že ani ten nový milenec nebude svobodný nebo do práce má přijít nový, zajímavý, kolega a vy už dopředu plánujete, že o vás by zájem rozhodně neměl, obvykle se plány plní… Co tedy brát leden vždy jako nový start? Jestli láska dosud nevycházela, proč by odteď nemohla? Udělejte tlustou čáru za tím, co bylo.

Naplánujte si rozmazlování

Pokud toužíte po vztahu, není dobré se soustředit jen na hledání možného partnera. Má kamarádka říká: "Do všeho, co mě čeká, chci jít s čistou hlavou a dobrým pocitem ze sebe sama. Takže si v lednu závazně naplánuji, jak a kdy se rozmazlím - masáží, cvičením a dalšími příjemnostmi. A tohohle plánu se poctivě držím, protože mé myšlenky vede správným směrem." A to stojí za zvážení, že?

Dejte novou šanci starému vztahu

Jste zadaní, ale poslední dobou to moc neklape a je jedno, jestli jste manželé nebo milenci. I pro vás může lednový restart sloužit jako záchrana. Přestaňte se na vztah dívat jako na něco, co už vlastně nemá šanci. Zahoďte staré vzorce a přepište je novými. Třeba pokud se k vám vkrádá nuda, naplánujte si společnou zábavu, třeba se zapište na kurzy tance, choďte pravidelně na bowling a první víkend v měsíci vyjeďte za přáteli.

Prostě najděte něco, co do partnerství přinese čerstvý vítr. A možná nebude potřeba velkých akcí, u někoho stačí jen udělat si hezký uvolněný večer bez hádek a vyčítání a o všech věcech, které vás trápí si promluvit. Budete se divit, ale mnoho lidí zjistí, že partner o jejich starostech a pochybách neměl ani tušení…

Proč dělat změny?

Možná si říkáte, k čemu by tohle všechno bylo, na změny už není čas, přece vám dvacet už dávno bylo… Jenže změny nejsou o věku, ale o chuti. Ono je totiž pohodlnější si říct, že u sousedů to mají mnohem horší, tak proč pracovat na něčem, u čeho ani nevíte, jestli máte šanci cokoli změnit. Ano, i to může být pravda, ne vždy změny, o které se snažíme "klapnou", ale vždycky stojí za to to zkusit.

Koneckonců z výzkumů a statistik vyplývá, že většina vztahů se rozpadá, protože partneři přestávají komunikovat, nejsou ochotní o vztah bojovat. Naopak je potvrzeno, že když se na vztazích pracovat začne - bez ega, otevřeně a upřímně - záchrana je docela častá. Osobně si myslím, že životní restart pomůže vždycky. Možná jen na čas, ale třeba také na dlouhá léta. Tak proč nezačít třeba v lednu 2018?

Girstlová: Mnoho rodičů udělalo z dětí manažery čehokoliv. Umět řemeslo je hodnota | Video: Daniela Písařovicová
reklama
reklama
reklama