reklama

Nepodceňujte Slovensko: Kde si odpočinout od stresu?

Nedostanete se letos v zimě nikam za exotikou, a přesto cítíte že tolik potřebujete alespoň na chvíli vypnout? Stejně luxusně (možná luxusněji) se ale budete mít i na Slovensku.

Foto: archiv PR

Přinášíme dvě místa, která vás přesvědčí, že dovolená (nebo prodloužený víkend) na Slovensku může být skvělý nápad. A nejlepší na tom je, že se sem můžete vracet v jakémkoli ročním období a nikdy se tu nebudete nudit.

Rajecké Teplice

Dopřejte svému tělu a mysli chvilku oddechu a navštivte luxusní termální lázně Spa Aphrodite v Rajeckých Teplicích, které leží jen zhruba hodinu jízdy od českých hranic. Ocitnete se doslova v ráji kombinujícím krásnou přírodu s dokonalým relaxem v krásném zámeckém prostředí. Zvlášť teď, kdy tu najdete i nově vybudované Natural Spa.

Velký důraz je tu kladen na sauny fungující na bázi nejmodernějších technologií, které jsou ukryté ve stylových dřevěných srubech. Saunový ceremoniál si můžete užit třeba v unikátní finské rustikální Kelo sauně. I jedinci trpící vysokým krevním tlakem nebo ti, pro něž je klasická finská sauna příliš horká, si přijdou na své v Biosanáriu. Nižší teplota mezi 65-70°C a relativní vlhkost vzduchu funguje jako afrodiziakum pro náš imunitní systém. Po zchlazení pak můžete využít jednu ze dvou relaxačních místností.

Nechte na sebe působit blahodárné účinky termální léčivé vody v některém z vnitřních nebo venkovních bazénů. Ve vnitřní kryté části Natural Spa najdete dominantní relaxační termální bazén s teplotou vody 36°C s plynulým výplavem do venkovní části. Ve venkovní části se pak nachází např. přírodní reflexní chodník, horké a ledové bazénky a mnoho dalších léčebných procedur. Další informace hledejte na www.spa.sk.

Vysoké Tatry

Štrbské pleso patří mezi nejkrásnější místa v Tatrách a možná i na celém Slovensku. A na jeho břehu stojí krásný před pár lety zrekonstruovaný a oceněný hotel z rodiny Kempinski. To samozřejmě zaručuje nejvyšší možný standard všeho - od služeb, přes vybavení, moderní interiér až po jídlo a profesionální personál.

Na výběr je navíc několik druhů bydlení - od jednoduchých pokojíčků (které jsou ale i tak maximálně luxusní a komfortní) až po rozlehlé apartmány, kam pravidelně jezdí české, slovenské i světové celebrity. 

A ze všeho nejvíc se vám bude líbit místní spa. Plavete v bazénu, odpočíváte ve vířivce nebo v jednom z měkoučkých křesel a odtud máte celé Štrbské pleso jako na dlani. Hýčkání pak rozhodně završtě jednou z místních kosmetických procedur nebo masáží.

Češi v Primarku: Výlet i zábava, lidi za udržitelnost platit nechtějí, říká Louženská | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama