reklama

Nepřehlížejte signály: Jak poznáte, že vás partner chce opustit

Rozchod je pro mnohé ženy šokem. Často ani netušily, že je chce partner opustit. Existují ale jasné signály, které není dobré přehlížet.

Foto: iStock

"Když se žena zamiluje, je bezbranná. Často podléhá svým emocím víc, než je zdrávo. Oddělit lásku a sex se jí nedaří. Muž to má jinak. Díky svým růžovým brýlím pak ženy často nevypozorují, že se vztah chýlí ke konci."

To říká americký vztahový kouč Clinton Callahan, který píše především o mužích. Tvrdí ale, že jsou signály, podle kterých můžou ženy vypozorovat, co se jejich protějšku honí hlavou.

Když nevidí společnou budoucnost

Muži nejsou tvorové, kteří by rádi plánovali. Samozřejmě výjimky potvrzují pravidlo. Pokud se ale brání za měsíc vymyslet společnou dovolenou, něco je špatně. Ne vždycky jde zrovna o rozchod, ale nasvědčuje to tomu, že s vámi do budoucna zrovna moc nepočítá. "Se Zuzkou mi bylo dobře, ale nebyla to velká láska, měl jsem ji jako prázdninové zpestření, tedy bez urážky. Myslel jsem, že to máme dané stejně a od začátku jsem dával jasně najevo, že nás společná budoucnost nečeká. Mé narážky ale zjevně nepochopila a rozchod byl bolestný," popisuje Robin.

Tají vás před kamarády

Nechce vás seznámit se svými kolegy a kamarády. Vždy striktně odděluje, kdy je s vámi a kdy si vyrazí s nimi. Je jasné, že muž chce vést své soukromé hovory třeba o fotbale - a k tomu vás nepotřebuje. Proč byste ale nemohla vyrazit na večeři nebo party, kde jsou jeho známí s partnerkami, nebo s jeho partou třeba na vodu? Pozor, pokud je pro něj problém vás seznámit i s domovníkem, je to signál, že nechce, abyste mu zasahovala do života víc než jen v posteli…

Okatě okukuje ostatní ženy

"Muži neumí vést vztahové debaty a doufají, že žena sama vytuší, jak to ve vztahu mají. Jedním ze způsobů, který muži využívají, aby zdůraznili, že se nejedná o vážný vztah, je okukování ostatních žen tak, aby to partnerka zaznamenala," píše Callahan. To, že se muži rádi podívají na hezkou ženu, je normální, pokud ale na ulici skoro zapíská, když projde nějaká hezká žena, chce vám dát najevo, že vaše místo v jeho životě je minimální.

Vyhýbavé odpovědi

Na ně jsou muži mistři a ne vždycky to musí být znamením blížícího se rozchodu. Pokud ale často používá věty typu "To se ještě uvidí", "Někdy mám pocit, že bys potřebovala někoho lepšího", prostě klasické vyhýbání se odpovědi a navíc prapodivné směrování k tomu, abyste se poohlížela jinde, zbystřete.

"To jsi dřív nedělala…"

Tuhle větu muž často z pusy nevypouští, protože si obvykle ani moc nepamatuje, co jste v minulosti dělala, už je to tak dávno… Když se tedy tahle věta začne ve vztahu objevovat příliš často, může to být signál, že se blížíte k rozchodu - protože jste se tak změnila, že on už to nemůže dál snášet.

Na scéně je jiná

Nechci vás navádět k přehnané podezřívavosti, ale muž vztah často opouští kvůli jiné ženě. Nepřehlížejte proto, když začne chodit s kolegyní na "pracovní kávu" častěji, než bylo běžné. Všímejte si i slabé ženské vůně, která se line z jeho košile, nebo neposedného vlásku, který je blond (a vaše vlasy jsou hnědé) a už poněkolikáté se mu zatoulal na oblečení nebo třeba do tašky.

Co dělat?

Muži neradi řeší a už vůbec neradi hasí vztahové problémy - také kdo by to měl rád… Když se tedy objeví více než jeden signál, že jste pro něj jen krátké zpestření nebo že váš, i třeba dlouhodobý, vztah spěje ke konci, vyplakejte se u vína na rameni kamarádce, a pak s co nejchladnější hlavou přijďte za partnerem a přímo se ho na váš vztah zeptejte. Třeba bude nejdřív zapírat, ale muži to dlouho nevydrží, chtějí mít klid a čistý stůl.

21 let za boj na Ukrajině: Je to přísný trest, ale zavařil si to sám, říká Soukup | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama