reklama

Mám vztah s mladším mužem

Po vzoru Demmi Moore, která má už několik let partnera o 15 let mladšího, je stále více žen, které se pustí do vztahu se zajíčkem. Ale jsou připravené na případná úskalí?

Foto: Profimedia.cz

Po vzoru Demmi Moore, která měla několik let partnera o 15 let mladšího, je stále více žen, které se pustí do vztahu se zajíčkem. Ale jsou připravené na případná úskalí?

Před několika lety nevídaná záležitost, dnes téměř běžná věc. Jak tvrdí odborníci, je  to především tím, že ženy ve zralém věku vypadají dnes jinak, než před třiceti lety. Daleko víc o sebe pečují, udržují se ve fyzické kondici, jsou samostatné a tím také pro mladé muže slušným lákadlem. Mnohé si ovšem kladou otázku, zdali do toho jít či nikoliv.

Ano či ne

Hned v úvodu si odpovězte na pár otázek, které vám vaše rozhodnutí usnadní. Zamyslete se, zdali může být mladý muž vaším skutečným partnerem, se kterým si rozumíte a rozumět budete i po odeznění první extáze. Budete i vy vhodnou partnerkou pro něho? Naopak zapomeňte na vášně. Ty za pár měsíců přejdou a z vašeho vztahu nemusí zbýt nic.

Co funguje nyní, nemusí v budoucnu

Po boku svého prince v každém případě omládnete, dost možná se vrátíte k aktivitám, které jste již pověsila na hřebík a začnete se udržovat ještě v lepší formě, než doposud. Ale… Pokud je vám dnes 45 a jemu 30, dost možná za deset let už tak vitální nebudete. Ale není vše ztraceno, jen si pečlivě vyberte společný zájem, který není omezen věkem. Dalším klínem do vaší lásky mohou být děti. Jestliže tedy chcete, aby vztah fungoval a stál na pevném základě, musíte si tyto věci ujasnit hned na jeho počátku.

Reakce rodiny a okolí

Jste zamilovaná, na svém novém příteli můžete oči nechat. Ale tušíte, jak to dopadne, až ho představíte dětem nebo s ním vyrazíte na veřejnost? Postoj vaší rodiny může být zcela nekompromisní. Dají vám najevo, že s vaším rozhodnutím v žádném případě nesouhlasí. Počítejte i s tím, že vám vám vašeho milého budou rozmlouvat kamarádky. Některé to budou myslet upřímně, jiné vám mohou klidně závidět. Nevyhnete se ani hláškám typu že jste na zajíčky či koloušky. Záleží, jestli se i na tohle dokážete povznést.

Nejste matka

Než se do vztahu pustíte, urovnejte si také, proč si zrovna tenhle mladík vybral vás. Může to být skutečně proto, že se mu líbíte a oceňuje vaše zkušenosti i nadhled. Na druhou stranu buďte obezřetná, aby ve vás nehledal jen náhradní maminku. Zrovna tak i vy se odprostěte od chování matka - syn.

Výhody vztahu

Mladší partner vám v každém případě zvedne sebevědomí. Nebudete strádat ani po sexuální stránce, a to i v případě, že nemá tolik zkušeností jako vy.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama