reklama

Když ze života zmizí vášeň: Jak ji znovu najít?

Vášeň je kořením vztahu, co dělat, když se vytratí?

Foto: Thinkstock

Vášeň je kořením vztahu, co dělat, když se vytratí? Na to odpovídá příběh Evy Gallatové z pořadu Skrytý potenciál na ČT 2.

Původně se do něj přihlásila proto, že toužila stát se sbormistryní. Zpěv totiž miluje už od dětství. Postupně se však pod vedením odborníků ukázalo, že jí v tom brání absence vášně. A že jde o problém,  který se prolíná všemi oblastmi Evina života

Tatínek byl farářem

Když bylo Evě 12 let, stal se její tatínek farářem. Je tedy pochopitelné, že vyrůstala ve víře a k Bohu má blízko. Zatímco Evini vrstevníci chtěli být lékaři či právníky, ona toužila stát se misionářkou. Svého budoucího manžela potkala na teologickém semináři.

"Náhodou jsem dostala možnost jet na čtyři týdny učit češtinu pro cizince na teologický seminář do Švýcarska, kde jsem se nadchla pro teologii, kterou jsem pak studovala. Ale hlavně jsem se tam zamilovala do svého budoucího manžela, kterého jsem po čtyřech měsících požádala o ruku," vzpomíná Eva na začátek svého klíčového vztahu.

On souhlasil a vše vypadalo ideálně. "Do vztahu jsme vstupovali s tím, že partneři jsou rovnocenní a vzájemně se doplňují. Manžel mě vždy podporoval v mých zájmech a aktivitách, v rámci svých možností se podílel na chodu domácnosti i péči o děti. Vytvořili jsme dobře fungující rodinu," popisuje.

Léta všechno změnila

Pak adoptovali dvě děti a nastal běžný kolotoč rutiny. Manželé spolu vycházeli velice dobře, dovedli plánovat a organizovat chod rodiny. Měli se rádi. Ale po dvaceti letech se z jejich vztahu vytratila vášeň.

A nejen ze vztahu, ale z celého Evina života včetně milované hudby. Právě proto se původně přihlásila do televizního pořadu. Doufala, že jí splní tajný sen a ona se postaví do čela sboru s taktovkou v ruce.

Psychologové pomohli

„Eva je obdivuhodná žena, velmi pečlivá, zodpovědná, analytická a přitom milá a otevřená. Ale už při první návštěvě jsem z ní měla zcela intuitivně pocit, že je třeba uvolnit něco uvnitř, aby se mohla projevit. Právě proto jsem kromě práce s psycholožkou Erikou Benickou a koučkou Barborou Chuecos navrhla pracovat ještě na probuzení vášně s odbornicí na toto téma Denisou Palečkovou," konstatuje autorka pořadu Skrytý potenciál Jaroslava Timková.

A odborná pomoc skutečně pomohla. Evě daří znovu budovat intimní vztah s manželem. "Dokázali jsme dát stranou televizi, zavřeli jsme dveře od naší ložnice a máme opravdu soukromí. Intimita nám dává zase nový náboj a energii do vztahu," říká Eva.

"Manžel i já jsme posílili naši přirozenou polaritu. Já dávám víc prostoru své ženské jedinečnosti a energii, muž své mužské. Teď spolu už pouze nevycházíme, ale toužíme po sobě. S touto touhou řídíme domácnost, komunikujeme a intimně žijeme. Už se nemáme jen rádi, ale zažíváme lásku," uzavírá Eva Gallatová.  

Nalezení vášně, které bylo jedním z Eviných skrytých potenciálů, jí otevřelo dveře i k hudbě. "Díky tomu, že více vyjadřuji svoji ženskost a vášeň, mohu také pozvednout ruce k dirigování a přenést do něj svou vnitřní energii," dodává.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama