reklama

Jak zlepšit sexuální život? Přestaňte lhát a vsaďte na upřímnost

Za rozpadem mnoha dlouhodobých partnerských vztahů stojí často špatný sex. Jeho příčinou není jen „pocit nudy“ z léta sdílené intimity, ale z velké části také lež.

Foto: iStock

Za zhoršení situace v dlouhodobých partnerských vztazích často může absence sexuální vášně, která léty tak nějak vyprchala.

Odborníci z řad psychologů a sexuologů se však shodují, že kdyby v začátcích vztahů ubylo "milosrdných lží", všechno by mohlo vypadat lépe.

Proč nejsme upřímné

Podle výzkumů se ke lžím uchylují především ženy, nechtějí partnera zranit, pokud by mu řekly pravdu. Nebo ho chtějí potěšit a zalíbit se mu, a tak během začátků společného sexu často předstírají orgasmus. Tvrdí, že se jim líbí některé techniky, které partner požaduje, i když ve skutečnosti jim dobře nedělají, nebo se jim dokonce hnusí. Protože se obecně říká, že muži potřebují sex více než ženy, což je samozřejmě velmi individuální, ženy se často tváří, že mají na sex chuť i v momentech, kdy je to to poslední, na co myslí…

"Ženské lži v sexu jsou už legendární, dámy to jistě nemyslí špatně, naopak, chtějí svého partnera potěšit, a vůbec si neuvědomují, že když na začátku budou předstírat, že se jim líbí třeba trochu sadomasochistických praktik, partner s tím bude do budoucna počítat a vyžadovat je. Po určité době, třeba už v manželství, se tyto věci začnou ženě hnusit a raději omezí sexuální frekvenci nebo sex zavrhne úplně. A konec vztahu je na dohled," říká americká sexuoložka Christine Palmer.

I muži mají svá tajemství

Abychom ale vše nesváděli jen na ženy, i muži mívají své lži, jež vztah negativně poznamenávají. Protože vědí, že ženy jsou duše romantické, snaží se někteří pánové přizpůsobit a působit na dobývanou ženu jako středověcí kavalíři… "Je to vlastně zábavné, ale někteří muži chtějí vybranou krásku očarovat svou romantickou duší a málokdo z nich ji opravdu má. Proto se uchylují k ,pravdám´, u kterých mají pocit, že je ženy chtějí slyšet. Třeba, že neměli v životě mnoho žen, i když jich třeba bylo sto padesát. Nebo že sní jen o té, kterou dobývají a nikdy by se za jinou ani neotočili.

Mnoho mužů ,světáků´ naopak tvrdí, že je v sexu zběhlejších, než tomu ve skutečnosti je. Nebo si to možná namlouvají. Tito pánové se tváří, že ženský orgasmus je pro ně denním chlebem - rozčarování partnerky pak bývá veliké, když takový odborník na orgasmus ani neví, jak k němu ženě pomoci. A rozhodně, dámy, nevěřte mužům, kteří tvrdí, že nemasturbují, jednak k tomu není důvod, a za druhé takoví muži skoro neexistují," říká Christine Palmer.

Nalijte si čistého vína

Zjištění, že partnerka lhala a určitý typ sexu jí nevyhovuje a naopak partner měl před vámi docela dost žen a žádný romantik v sexu ani ničem jiném není, může vést k rozčarování. Ale hlavně! Na lži nejde stavět sexuální život, který by měl fungovat celá léta. Pokud tedy chcete, aby u vás vztah, potažmo sex, hezky klapal, lží se vyvarujte, bude vám lépe.

Klusák: V Gottově příběhu je hodně nesrovnalostí. Výpovědi psychiatra jsou důležité | Video: Daniela Písařovicová

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama