reklama

Chová se jako dítě? Jak poznáte, že váš partner není zralá osobnost

Na věku nezáleží, spíš na emocionální inteligenci a vnitřím světě. Někteří lidé nikdy nedospějí do bodu, že budou schopni závazku, jaký od nich očekáváte.

Foto: Shutterstock

Zdaleka ne každý člověk je natolik dospělý na to, aby mohl být ve vztahu s někým dalším. Nemluvíme o teenagerech, ale o lidech, co by podle data narození už dávno měli vědět, jak se chovat k sobě i druhým.

Nikdo není dokonalý, ale základními stavebními kameny jakýchkoliv vztahů k sobě i druhým, by měla být důvěra a respekt. Abyste těmito vlastnostmi mohli oplývat, musíte být v kontaktu se svými vlastními emocemi. Vědět, jak se cítite a proč.

Předmět ve škole

Schopnost rozumět sami sobě ale bohužel není v osnovách povinné školní docházky, což je docela škoda. Jinak by výrazně ubylo zklamání, konfliktů a nevyjasněných situací.

Jak poznat emočně nezralého člověka

Může být krásný, vtipný, okouzlující, ale pokud mu dělá potíže mluvit o tom, co cítí, nečekejte od něj klid a harmonii. Navíc, když vaše pokusy komunikovat odmítá slovy: "V tomhle já se strašně nerad patlám," víte na čem jste.

Budoucnost je děsí

Nechce si naplánovat ani výlet na příští víkend, protože je "lepší nechat věci spontánně plynout?". Děje se tak proto, že si odmítá vizualizovat budoucnost. Ať už s vámi, nebo sám. Schopnost strategického myšlení je ale dovedností dospělých.

Ve vašem vztahu se cítíte osamělí

Trávíte spolu čas, pouze pokud on si vzpomene. Necítíte podporu, lásku a ono magické spojení. Chyba není na vaší straně. Protějšek, kterého jste si vybrali, tohle jenom dávat neumí.

Vaše konverzace jsou povrchní

Vtípek za vtípkem, klevetění nebo diskuze o politice. Hlavně, aby neodhalili nic ze svého křehkého nitra. Přesně tímto způsobem komunikují citově nezralí jedinci. Za čas vás to začně šíleně unavovat.

Odřízne vás, když zažívá problémy

Když má citově nedospělý člověk starosti, neví jak vám o nich říct. Takže, pokud se vám právě přestal ozývat, můžete hádat, co se mu asi děje.

Jsou sobečtí

Je velký rozdíl mezi člověkem, co zná vlastní hodnotu a potřeby a jedincem, který se chová jako malé rozmazlené dítě. Nejste ničí rodič ani psycholog. Utečte, dokud je čas.

Macaulay Culkin se vyjádřil k odstranění Trumpa v Sám doma 2. Podpořil bizarní nápad | Video: Martin Krepindl
reklama
reklama
reklama