reklama

Našla jste toho pravého? Zjistíte to na dovolené

Chcete zjistit, zda jste si vybrala vhodného partnera? Jeďte s ním na dovolenou. Tak nejlépe zjistíte, kolik věcí máte společných.

Foto: Thinkstock

Ideální vztahy neexistují jen v romantických filmech. Naopak má je celá řada lidí kolem vás. Dokázali si totiž najít toho nejvhodnějšího partnera. Je to možná jednodušší, než se zdá. 

Podle vztahové odbornice Talie Goldstein totiž existují čtyři základní atributy, podle kterých ho poznáte:

1) Máte stejné představy o cestování

Jedním z nejjednodušších způsobů, jak poznáte, jestli vám to bude klapat nebo ne, je naplánovat si společnou cestu. Už na začátku zjistíte, jak moc se shodnete. Pokud za ideální dovolenou považujete cestování v obytném voze Francií, zatímco váš partner nesnáší slunce a raději by vyrazil na rybolov do Norska, pak je to podle Goldstein jasným znamením toho, že nejste moc kompatibilní. 

"Pokud máte o dovolené stejné představy, pak máte zřejmě i podobný životní styl a váš vztah s největší pravděpodobností dlouho vydrží," tvrdí Goldstein. 

Podobný názor na život je samozřejmě důležitý. A pokud se tedy shodnete na pro vás možná okrajové záležitosti jako je dovolená, pak si budete rozumět i v podstatnějších záležitostech, jako je třeba výchova dětí nebo výběr bydlení.

2) Máte společné zájmy

I vaše koníčky a způsob, jakým rádi trávíte volný čas, vám hodně napoví. Ideálně by vás s partnerem měli spojovat dvě až tři činnosti, které děláte rádi. Neznamená to samozřejmě, že byste nutně měli poslouchat stejný druh hudby nebo číst stejné knihy. Stačit bude i to, že oba rádi chodíte na dlouhé procházky, jezdíte na výlety nebo vás baví společenské hry.

3) Doplňujete se

Nejlépe se doplňují lidé s různými druhy energií. Sejdou-li se ale dva introverti nebo naopak dva extroverti, dlouho jim to fungovat nebude.

"Zjistila jsem, že ty nejúspěšnější páry jsou takové, které se dokonale vyvažují. Tedy tak, že jeden je ten vzletnější, druhý ten klidnější," vysvětluje odbornice na vztahy.

4) Partner z vás dělá lepšího člověka

"Vztahy, které z vás dělají lepšího člověka, jsou ty nejkvalitnější," tvrdí Goldstein. Samozřejmě. Je to logické. Jak ale poznáme, že náš partner je přesně ten, s nímž takový vztah vybudujeme?

Jednoduše. Když jste po jeho boku, cítíte se sami sebou a dokážete spolu mluvit otevřeně, aniž se budete přetvařovat. Zkrátka je vám s ním stejně dobře jako s nejlepší kamarádkou.

Může být první českou rabínkou: Bude trvat, než se společnost z antisemitismu vyléčí | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama