reklama

Huš, vy astroložky, esoteričky a kyvadelnice!

Tedy vůbec nechci zahánět ženské k plotně, nechť se duchovně rozvíjejí, ale tohle už je moc! To si neumíte najít lepší zábavu, než kázat astrologické bludy, nosit si kameny do postele, vykládat karty a točit kyvadly?

Foto: Profimedia.cz

Horší než hejno sarančat, tak jste se rozmnožily! Tedy vůbec nechci zahánět ženské k plotně, nechť se duchovně rozvíjejí, ale tohle už je moc! To si neumíte najít lepší zábavu, než kázat astrologické bludy, nosit si kameny do postele, vykládat karty a točit kyvadly?

 

Ptám se - proč? Je to snad daň za naši ateistickou výchovu, jakože když tolik z nás nemá toho svého nahoře, hledáme si ho, kde jen to jde? Nějakou tu berličku, nějaký ten návod na ty naše problémy, na život. A sypeme peníze do velmi podivných lidí... Nebylo by lepší (a levnější) se raději pomodlit?

 

Šamanek jako máku!

 

Ti opravdoví šamani byli (a někde ještě jsou) alespoň zkušení a moudří, které si kmen vygeneroval nějakým přirozeným výběrem. Těch našich šamanek a šamanů se odněkud vyrojila celá armáda a všichni nám dají takových návodů na život, že jeden žasne. Ale dobře, ti jsou alespoň nějak označeni a lze se jim obloukem vyhnout. Jiný problém je, když se setkávám se ženami, které tomuto šamanství samy propadly, ale které to nemají napsáno na čele. O to hůř, když začnou svoji magii praktikovat…

 

Taková hezká blondýnka…

 

Velmi úhledná blondýnka to byla. Tedy asi tedy ještě je, pokud se sama nepřipravila o život. Jméno radši nepovím. Živila se aromaterapií a mně to zpočátku přišlo roztomilé, voňavé a zajímavé. Bez reptání jsem plnil její první úkoly, tedy mazal jsem si chodidla jedním olejíčkem, druhý jsem požíval po kapkách, abych přestal kouřit, a další olejíčky si aplikoval už ani nevím kam a proč, ale to je jedno. Kdyby zůstalo jen u aromaterapie! Problém nastal, když mne začala astrologicky instruovat. Každý racionálně uvažující člověk ví, že astrologie je nesmysl.

 

Postavení hvězd v okamžiku našeho narození skutečně nemá žádný vliv na to, jací budeme a jak se budeme chovat a co se nám přihodí. Nebo snad znáte nějakého seriózního lékaře, fyzika či astronoma, který by se astrologii věnoval? Znáte nějakou vysokou školu na celém světě, kde by se astrologie vyučovala? Náš nejznámější psychiatr profesor Cyril Höschl dokonce varuje, že astrolog může sugestibilnějším jedincům tak rozházet jejich přirozený biorytmus, že má pak lékař s takto poničeným člověkem práce jak na kostele.

 

Vědec se válel smíchy…

 

Ještě před uzavřením aromaterapeutického kontraktu, který neminul nikoho z mých příbuzných a známých, musela blondýnka o každém zjistit datum narození. Do té doby byla zoufalá, protože nevěděla, co si má o takovém člověku myslet a co mu má poradit. Jakmile zjistila, zašrotovala pod ofinkou a začala kázat. Potřebovala-li si ještě cosi dopřesnit, vzala si jakýsi kus papíru a nad ním točila kyvadlem. Pak pojednala aury, čakry, kameny, vyložila karty.

 

Když se takto pustila do mého švagra, fyzika - vědce s třemi tituly, tento se nejprve tvářil velmi vážně a ustaraně. Ale pak explodoval v záchvatu smíchu. Tak veselého jsem ho nikdy neviděl. I když se na žádost mé sestry spořádaně (bez uzavření aromaterapeutického kontraktu) odebral do své pracovny, ještě odtud byly slyšet salvy smíchu. Jak moji blondýnku později ohodnotil, nemohu reprodukovat. I akademici si umějí ulevit…

 

Blondýnka byla neřízenou střelou. Když dostala angínu, nechala si od jednoho lékaře napsat homeopatika, od druhého antibiotika, do toho aplikovala své oleje a čaj od léčitele a točila kyvadlem, to aby zvěděla, kdy už bude zdravá. Své problémy šla konzultovat k psychologovi, hned odtud se odebrala ke kartářce a skončila u astrologa - svého učitele. Nikdy v životě jsem nepoznal více rozvrkočenou bytost. Přitom je to žena, ke které chodí v dobré víře (a pro vítr v peněžence) pro své olejíčky a další „cenné rady" lidé, kterým ona vážně radí a tvrdí, že všechno souvisí se vším. Oni jí to baští, mně chutnat přestalo. Po poměrně krátké době jsem se již nedokázal řídit jejími radami, stal jsem se nedisciplinovaným, a nakonec si vzpomněl na jinou, prostou radu - kdo uteče, ten vyhraje.

 

Když jde o zdraví a o život…

 

Mému kamarádovi radila podobná všeumělka, aby rozhodně svoji rakovinu rozchodil s jejími čajovými směsmi, do kterých investoval tisíce. Pod nůž se dostal pozdě, ale ještě se to s odřenýma ušima povedlo a je živ a zdráv. Další taková kejklířka si před pár dny vzala od jedné kolegyně, kterou po svatbě dcery „vzala záda", sedm stovek. Pacientka byla posazena do křesla, dostala na uši sluchátka a byla léčena hudbou a autosugescí. Musela opakovat: „Nebolí mě záda." Záda samozřejmě přestala bolet, nikoli hned, ale za dva dny. Po takové svatbě, kdy je třeba toho tolik uklidit a natahat a udělat, prostě záda bolí, ale za dva dny přestanou. A mohly přestat o den dříve - kolik poctivé práce by za těch sedm stovek odvedl šikovný masér nebo rehabilitační sestra…

 

Tedy nic proti zábavným horoskopům, olejíčkům a kartám, a vlastně nic proti šamankám a šamanům. Dokud nás jen baví, dokud nás posilují v tom, že ten, koho milujeme, od nás neuteče (nebo se případně vrátí), dokud nás ubezpečují v tom, že ty peníze, které tak nutně potřebujeme, jednou budeme mít, je to v pořádku. Horší je, pokud se nám začnou starat o zdraví. To může být až o život. A nejhorší je, že těch pár vyvolených, kteří cosi opravdu umějí (a kteří si za to často ani neberou peníze), je mezi všemi těmi kejklíři hodně obtížné najít.

 

A jak to máte vy? Jaké máte zkušenosti? Nebo jste dokonce praktikující čarodějnice? Napište mi o tom do diskuse, těším se!

   

Řidič na dálnici natočil "nejšílenější nehodu". Auto vylétlo několik metrů do vzduchu | Video: Video

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama