reklama

8 velkých lží, proč nemůže fungovat vztah muže a ženy

Ženy jsou z Venuše a muži z Marsu. Pokud ale uvěříte vžitým pověrám o vztahu muže a ženy, pak jste ztraceni. Na co si dát pozor?

Foto: Profimedia.cz

Ženy jsou z Venuše a muži z Marsu. Pokud ale uvěříte vžitým pověrám o vztahu muže a ženy, pak jste ztraceni. Na co si dát pozor?

1. Muž musí dobývat

Pohádka z předminulého století, podle které musí žena sedět v koutě a čekat, až si jí všimne princ na bílém koni. I když tato pověra v dnešní době už dávno neplatí, je v podvědomí mnohých mužů zakořeněná. Dnešní ženy jsou ovšem jiné - mnohem samostatnější a průbojnější, než byly jejich babičky.

2. Žena říká ne, myslí ano

Pokud jsou pánové přesvědčeni, že tohle platí, jsou skutečně na velkém omylu. Dámy se sice dokážou při skleničce v baru letmo dotknout svého mužského protějšku, který si může jejich chování vyložit jako sexuální výzvu, ale pokud nakonec řeknou ne, tak myslí skutečně ne. 

3. Muži potřebují víc sexu

Tak tohle je úplný nesmysl. Ženy mají sex rády stejně jako muži, jen nemají tolik času, aby se myšlenkami na tuto činnost zaobíraly od rána do večera. Většina z nich má kromě práce ještě druhou směnu doma - starost o domácnost a děti. Večer jsou prostě unavenější. Svou roli hrají také hormonální výkyvy v průběhu ženského cyklu.

4. Šťastný vztah - dobrý sex

Ani toto neplatí. Ve většině případů končí žhavý sex zamilovaností. Trvalý šťastný vztah se buduje léta a stojí i na jiných základech než jen na sexu.

5. Zahnul mi, už mě nemiluje

Každá nevěra je velmi bolestivá, ale ne všichni muži dokážou být monogamní. Nebo jste možná ve vztahu něco zanedbali. V případě mužů se většinou jedná jen o „úlet", který trvalý vztah nenaruší. Je potřeba situaci rozebrat a více spolu komunikovat. Na druhé straně nelze nevěru běžně tolerovat.

6. Ženy nemají rády porno

Ne všechny ženy jsou romantičky tělem i duší. Některé z nich dokonce touží po společném zhlédnutí erotického filmu a následném žhavém sexu. Možná se některé jen trochu stydí. V tomto případě je nutná vzájemná komunikace.

7. Muž vždy může

Dvacetiletý mladík určitě. Ale s postupujícím věkem se pro něho stanou důležité i jiné oblasti života, které touhu po sexu utlumí. Stres v práci, finance atd. Neznamená to ovšem, že když se při ženských dotecích nevzruší, že ženu nemiluje.

8. Mezi mužem a ženou neexistuje přátelství

Jak vznikl tento mýtus, netušíme. Ale na pohlaví zas až tak nezáleží. V případě kamarádství muže a ženy si je nutné vysvětlit pravidla hry hned v začátku, aby brali vztah oba stejně. Přátelství muže a ženy může být oboustranně obohacující.

 

Zahrada Na Valech na Pražském hradě: Návštěvníci tu najdou pyramidu i etruské motivy | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama