reklama

Porodila vlastní vnoučata: je maminka i babička!

Zdá se vám to zcela nemožné? Přitom je to docela jednoduché a snadno proveditelné - díky umělému oplodnění.

Dalenberg- Cosenovi
Dalenberg- Cosenovi | Foto: usatoday.com

Zdá se vám to zcela nemožné? Přitom je to docela jednoduché a snadno proveditelné - díky umělému oplodnění.

Američanka Jacilyn Dalenbergová z Mansfieldu tak odnosila pod srdcem trojčátka. Biologickými rodiči však byli Kim a Joe Cosenovi, její dcera a zeť. Kim totiž přišla kvůli zdravotním problémům o dělohu, takže sama už děti mít nemohla. Holčičky Ellie, Gabriella a Carmina se narodily císařským řezem ve 30. týdnu těhotenství a kromě malé porodní váhy se těšily dobrému zdraví.

Splněný krásný sen

Kim a Joe Cosenovi z Ashlandu se po léta marně snažili o vlastní miminko. „Vždy jsme věděli, že chceme mít dítě jedině spolu. Je to pro nás jako krásný sen, že se to mohlo vyplnit," uvedla šťastná maminka Kim.

Zdravotní sestřičce Kim se sice narodily dvě děti z předchozích vztahů, když však potkala před šesti lety požárníka Joea, bylo jí jasné, že jde o její životní lásku. Vzali se, a když nemohlo přijít miminko přirozenou cestou, snažili se alespoň dítě adoptovat. „Naše manželství bylo neuvěřitelné a my jsme toužili sdílet životy s více dětmi," konstatovala Kim. „Milujeme ruch v domě, dětský smích i hluk. Nemohli jsme se dočkat, až se jím náš byt naplní." Veškeré snahy o adopci ovšem selhaly.

Oplodnění in vitro

A tak se miminka Jacilyn rozhodla, že pomůže dceři naplnit její sen. Možnou cestu konzultovala s lékaři, kteří ji informovali o možnosti stát se pro svá vnoučata náhradní matkou a donosit miminko ze zkumavky. „Byl jsem naprosto v šoku, vůbec jsem netušil, že je něco takového možné," přiznává Joe Coseno. „Maminka je prostě úžasná. Je to báječná žena," chválí ji dcera Kim.

Vše záviselo na tom, jestli bude maminka Jacilyn ve svých 56 letech v natolik dobrém zdravotním stavu, aby vůbec miminko donosila a porodila. „Báli jsme se, že ohrozíme její zdraví," uvedl Joe. A tak nad maminkou, babičkou a tchýní v jedné osobě bděl po dobu těhotenství celý tým lékařů.

Samé holky

Paní Jacilyn však neměla sebemenší problémy a dalo se očekávat, že porodí v termínu. Vysoký věk si však nakonec vybral daň a miminka/babička porodila o 9 a půl týdne dřív. Na svět přišla trojčátka - a samé holčičky: Elizabeth Jacilyn, Carmina Ann a Gabriella Claire. Jména dostala po těch členech rodiny, kteří manželskému páru nejvíce pomáhali.

„Jsme tak šťastní, že jsou holčičky zdravé a že se jejich mamince daří dobře! Už se nemůžeme dočkat, až budou doma," uvedl nadšený otec Joe po porodu. S dětmi je doma maminka Kim. Otázkou zůstává jen jediné: Co Jacilyn? Je vlastně maminkou, nebo babičkou? Vypadá to, že obojí zároveň! A možná na tom ani tak moc nezáleží…

zdroj: the-daily-record.com, usatoday.com

foto: usatoday.com

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama