reklama

15 dobrých důvodů, proč nechci být chlap

Spousta žen si stěžuje, že patřit k něžnému pohlaví je těžké. Že ženy trpí nespravedlností na všech frontách. Ale já jsem ráda, že jsem žena. Víte proč? Mám to v životě daleko lehčí. Posuďte sami!

Foto: Profimedia.cz

Doba vymknuta z kloubů šílí... Ale některé jistoty jsou stálé. A právě proto jsem ráda, že jsem žena. Víte proč?

Protože když se nad tím doopravdy zamyslím, zjistím, že to mám vlastně v životě daleko lehčí. Posuďte sami!

1. Nošení těžkých věcí

Nošení těžkých věcí prostě nesnáším. A jsem na něj samozřejmě fyzicky handicapovaná. Je všeobecně známo, že zatímco muž unese dvojnásobek své váhy, žena stěží unese její polovinu. Přece po nás nechcete, abychom tahaly do schodů tašky s nákupem nebo nedej bože kufry!

Doporučujeme: Prokletí krásných žen: Muži se jich bojí

Výjimkou jsou samozřejmě lodě, lyže, kola a další sportovní náčiní. Ty prostě hodím na rameno a odnesu si sama.

2. Užívání hrubé síly

To samé platí o jakémkoli užití síly. Když dá žena muži facku, byla chudinka na pokraji nervového zhroucení. Když jí to muž vrátí, je to hulvát a násilník. A když ho ona nakonec přepere? Pak je to naprostý looser.

3. Stačí být zranitelná

Chlap musí být zároveň drsňák, ze kterého se ježí chlupy v zátylku, sotva promluví, natož při divokém milování, ale zároveň něžný, citlivý a laskavý taťka i manžel. Mezi těmi dvěma rolemi bych nedokázala průběžně přepínat ani já. Ale mně naštěstí stačí, když jsem křehká a zranitelná - on už se někdo postará.

4. Já můžu vždycky

Neužiju si to sice zdaleka tak často, ale na druhou stranu nemám stresy z toho, že se mi nepostaví. Co nezvládne lubrikant, úspěšně završí herecké umění. A když se mi nechce? Tak prostě bolí hlava, protože pro mě udělat aspoň čtyři čísla rozhodně není otázka cti.

5. Vagínu bych neměnila

Uznávám, že to není bůhví jaká krasavice, ale je aspoň diskrétní. Vláčet se celý život s pinďourem, který svoje vzrušení prozradí hned, jak jen mozek na něco pomyslí.... To musí být stres!

6. Já jsem matka - a kdo je víc

To já jsem nositelka života. Sice na to v mužském světě finančně doplácím, kamkoli pohlédnu, ale vnitřní smysl mateřství mi nikdo vzít nedokáže. Že mi po dětech narostlo bříško a zadek? To je přece normální. Kdybych byla chlap, tak jen bezdůvodně tloustnu.

7. Chlap do sukně nesmí

Nemusím za jediný dostupný výkřik módy považovat džíny nebo kvádro, pod sukni v létě tak příjemně fouká! Když si vezmu kalhoty, alespoň v civilizovaných západních zemích, nikoho to nepřekvapí. Zkuste si představit chlapa v sukni kdekoli jinde než v okolí Edinburghu! (Sean Connery se nepočítá.)

8. Růžová se zakazuje!

Když nahodím růžový přeliv a trochu víc se namaluji, budu roztomile extravagantní. Pokud to udělá jakýkoli chlap, stane se z něj v očích okolí bez vší pochyby gay bez ohledu na jeho sexuální preference.

9. Prkýnko patří dolů!

Nemusím řešit, jestli záchodové prkýnko patří nahoru, nebo dolů. Nemám dilema, že jsem zženštilý, když si na čurání sednu, nebo čuně, když zůstanu stát a musím se za každou cenu trefit. Já prostě vím, že prkýnko má být dole.

10. Líbání žen povoleno

Když se zapomenu na firemním večírku a budu se líbat s kolegyní, jsem roztomilá dračice, co to umí rozbalit na obě strany. Pokud to samé udělá chlap, je to odporný teplouš.

11. Žalozpěv za plešaté

Čím jsem starší, tím kvalitnější mám vlasy. Neptejte se, proč to tak je, asi častým používám barev a trvalé. V sedmdesáti se to možná změní, ale to už mi bude dost jedno. Každopádně mi nehrozí, že ve čtyřiceti budu plešatá.

12. Neušpiním si ruce

Nemusím se starat o auto ani ho vozit do servisu - od toho je manžel. Mě by tam jako ženskou stejně nebrali vážně. Co na tom, že on je profesor filozofie a o strojích má ještě menší ponětí než já! A blbé řeči chlapů na silnici? Ty prostě pouštím jedním uchem dovnitř a druhým ven!

13. Kolik to bude?

Je jedno, jestli beru jako modelka miliony, zatímco on se jako učitel sotva uživí. V hospodě prostě platí on.

14. Jsem hýčkaná

Mám ročně hned tři svátky. Kromě jmenin je to ještě Svátek žen a Den matek. Dostávám květiny a přednost ve dveřích, muži mi pomáhají do kabátu. Beru to jako samozřejmost. Jsem přece žena, ne?

15. Budu žít déle

Víc o sebe pečuji, zdravěji žiju, mám daleko menší sklony k sebevraždě. Navíc umřu skoro o deset let později. Alespoň podle oficiálních statistik.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Drsná pravda o modelkách: Co stojí za jejich krásou?

Senioři o milování: Nejlepší sex v sedmdesáti!

Vyhoďte ho: Mama hotel je ostuda dětí a chyba rodičů

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama