reklama

Toužíte po lepší náladě? Zatančete si. Zažijete instantní radost

Znáte přísloví "Tančete, jako kdyby vás nikdo neviděl"? Zkuste se jím řídit a zažijete rychlý pocit úlevy i radosti.

Foto: iStock

Pohyb je blahodárný nejen pro tělo, ale také pro psychiku. Stokrát omílaná pravda, kterou se vám třeba zrovna nehodí slyšet, protože nemáte náladu na nic, natož jít běhat nebo posilovat. Když si ale pustíte svou oblíbenou písničku a zatančíte si, zažijete nával endorfinů.

Tenhle recept dobře funguje, když máte špatný den. Zkuste si vyhradit pět minut jen pro sebe a v místnosti, kde budete jen sami, začít tančit. Podle posledních výzkumů takové pravidelné křepčení zlepšuje nejen stav srdce a plic či kostí, ale také sebevědomí.

Tancem proti depresi

V rámci jednoho amerického pokusu byli pacienti hospitalizovaní s depresí vybídnuti, aby v rámci terapie vyzkoušeli společenský tanec. Symptomy nemoci se zlepšily, stejně jako u teenagerů, kteří v rámci jiné studie podstoupili 12týdenní taneční trénink.

Zumba pro starší a pokročilé

Ačkoliv tenhle mix tance, aerobního cvičení a karibských rytmů může kvůli své zdánlivě zběsilé energii některé seniory vystrašit, právě oni by se měli podle studie maďarských psychologů na hodinu Zumby vydat. Má totiž pomoct ženám po menopauze znovu získat sebevědomí a pocit spokojenosti ze sebe sama.

Port De Bras uvolní úzkost

Patří do stejné kategorie jako jóga a pilates, ale kombinuje také prvky baletu. Příjemně protáhne celé tělo a ztuhlé svaly, které jsou často stažené stresem a pocitem příliš velkého návalu povinností. Po hodině Port De Bras se vám půjde nejen lehčeji, ale také půvabněji - jako baletce.

Prokop: Lidí, kteří nechtějí žádná opatření, je málo. Roušky jich odmítá pár procent | Video: Martin Veselovský
reklama
reklama
reklama