reklama
 

5 způsobů, jak být fit, i když nesnášíte cvičení

Dřít se v posilovně není jediný způsob, jak zůstat zdraví a plní síly.

Foto: iStock

Někdy opravdu nemáme čas, chuť, ani energii cvičit a představa jít do posilovny nás neskutečně ničí. Pokud jste to právě vy, pak nezoufejte, je plno dalších způsobů, jak se udržet fit a v dobré fyzické (a hlavně psychické) kondici.

Dejte se do uklízení

Možná to není vaše nejoblíbenější činnost, ale sami víte, že v uklizeném bytě či domě je vám hned lépe. Lépe se vám přemýšlí a obecně jste šťastnější. A navíc vás tyto každodenní aktivity mohou zbavit i trochu toho přebytečného tuku. Přece jenom, pohyb jako pohyb. Takže se dejte honem rychle do vysávání, utírání prachu, a pokud máte zahradu, máte vyhráno. Nudit se rozhodně nebudete a pak se můžete kochat pohledem na dobře odvedenou práci.

Pro ty z vás, kteří mají rádi čísla, přinášíme i konkrétní počet spálených kalorií. Pořádným úklidem můžete spálit až 315 kalorií za hodinu, to je větší půlka té čokolády, co jste snědli, nebo skoro celý balíček brambůrků. Čísla jsou sice motivující, ale zkuste se na to dívat tak, že je důležité se přes den hýbat, jakkoliv, to vám ke zdraví stačí.

Tančete

Klíčem ke spalování kalorií je rozhýbat celé tělo, takže zapněte hudbu na plné pecky a pusťte se do tance. Tanec rozpumpuje krev a ani nebudete mít pocit, že "cvičíte". Odborníci taky říkají, že tanec je úžasný nejen pro naše tělo, ale i pro naši hlavu. Podporuje pozitivní myšlení a zmírňuje pocity únavy.

Zapomeňte na auto a choďte

Pokud mi cesta chůzí na místo určení zabere méně než 30 minut, není pro mě důvod jezdit veřejnou dopravou nebo autem. Do uší si dám oblíbenou hudbu a užívám si, že se můžu projít a provětrat si hlavu. A je to ideální způsob, jak se hýbat, i pro ty, kteří pohybu neholdují.

Pokud máte rádi o vašich výkonech přehled, pořiďte si počítadlo, i třeba ve formě aplikace v telefonu, a zkuste každý den nachodit okolo 10 000 kroků. Pokud nejste na chůzi moc zvyklí, tak i takové číslo další den vaše svaly pocítí.

Pijte více vody a zeleného čaje

Pokud se chcete zbavit přebytečného tuku, tak to bez pořádné hydratace nepůjde. Tekutiny přispívají ke správné funkci a vyprazdňování střev a zelený čaj má navíc úžasné účinky na vaši pleť a zbavuje toxického materiálu v těle. Pokud potřebujete očistu, zkuste pít alespoň šest hrnků zeleného čaje denně v kombinaci s mírnou fyzickou aktivitou.

Zhubněte v posteli

Experti tvrdí, že pohlavním stykem, který trvá půl hodiny, můžete zhubnout až 100 kalorií, což je přibližně stejně, jako když hrajete tenis nebo jedete na kole. To zmiňujeme jen tak, abychom vás inspirovali.

Navíc vám sex pomáhá usnout a dobrý spánkový režim je pořádně důležitý, když se snažíte shodit přebytečná kila.

Krásná a chlupatá. Brenna byla posedlá odstraňováním chloupků, dnes se jimi chlubí | Video: Instagram/Brenna Pennly
reklama
reklama
reklama