reklama
 

Sněhové zpravodajství: Sníh padá a padá!

Bojíte se, že vás no horách zasype sníh? Podívejte se, kde a jak si dobře zalyžujete

Foto: Hochficht.at

Pokud se tento víkend chystáte na hory, obrňte se dávkou trpělivosti. Sněhu je po celé republice víc než dost. Doprava kolabuje a na horách padají laviny. Dobře vybírejte lyžařská střediska, ať si vaši dovolenou pořádně užijete.

Skiareály čekají na novou vlnu lyžařů v sobotu. Jarní prázdniny jsou pro ně hlavní lyžařskou sezónou. Podívejte se, kam vyrazit za lehkým prašanem a dobře upravenou sjezdovkou.

Praděd versus Hochficht

Na Šumavě sněhu za poslední dny hodně přibylo. Na Hochfitu si užijeme 210 centimetrů čerstvého prašanu. Zadov, Železná Ruda a Horní Vltavice mají kolem jednoho metru stejně kvalitního sněhu.

Rekord stále drží Praděd, který je od začátku lyžařské sezóny na první příčce. K dnešnímu dni sněhová zpravodajství hlásí 265 centimetrů prachové pokrývky. Lyžaři se určitě nemusí bát, že by vykoukla tráva. Petříkov, Ostružná, Karlov a Červenohorské sedlo mají kolem jednoho a půl metru sněhu. Nejméně je v Miroslavi - 50 centimetrů, ale i tak si dobře zalyžujeme.

Krakonoš je jistě pyšný

Stejně jako na Dolní Moravě na Kralickém Sněžníku, je i v Krkonoších přes metr sněhové peřiny. Lyžařské středisko Černá hora a Harrachov jsou v těsném závěsu dvou metrů sněhu. Zalyžujeme si na 190 centimetrech prašanu. Rekordmanem Krkonoš je Špindlerův Mlýn, kde se zimní sporty provozují na více než dvoumetrové prachové pokrývce. Nejmenší vrstvu sněhu mají ve skiareálech Jablonec nad Jizerou, Dolní Dvůr, Vysoké nad Jizerou a v Žacléři.

Mokrý sníh, taky sníh

Zprávy z České sibiře nejsou moc příznivé, ale ve středisku Monínec se lyžuje. Sjezdovky pokrývá 95 centimetrů velmi vlhkého sněhu a díky teplému počasí bude hůř.

Horší kvalitu sněhové pokrývky na svazích mají i v Krušných horách. Jediným opravdu kvalitním místem je Klínovec se 170 centimetry prašanu a Český Jiřetín s 60 centimetry jemného sněhu. Pokud vám postačí větší, ale mokrá pokrývka, zajeďte si na Boží Dar, Bouřňák a Bublavu. Sněhová peřina se pohybuje od 70 centimetrů do 120 centimetrů.

Severní vitr je krutý, ale přinesl čerstvý prašan!

V Orlických horách a Beskydech se provoz sjezdovek tento týden párkrát zastavil kvůli silnému větru, ale teď je už situace v pořádku a my si můžeme užívat kvalitních sněhových vloček. Skiareál Červená Voda, Deštně v Orlických horách a Zdobnice, mají kolem jednoho metru prašanu.

V Beskydech si lyžování a snowboard užijete nejvíc v Mostech u Jablunkova, U Sachovy studánky, na Razule, Soláni a ve Velkých Karlovicích, kde je přes metr prachového sněhu. Jediné lyžařské středisko Troják má 60 centimetrů technického sněhu.

Pokud vyrazíte na hory do Javorníků, nezapomeňte se zastavit ve středisku Kohútka, mají totiž metr opravdu čerstvého a jedinečného prašanu.

 

 

 

 

 

 

Pomsta odhozené manželky. Dianne se po rozvodu kvůli mladší milence náramně baví | Video: Instagram/Dianne Laurance
reklama
reklama
reklama