reklama

Které celebrity vychovávají dvojčata: Užívají si dvojitě radostí i starostí

Narození potomka je vždy šťastná událost. A když se narodí dvě děti najednou, jde nejspíš i o dvojitou radost. Kteří slavní si užívají dvojnásobnou porci štěstí, ale také starostí?

Prohlédnout grafiku
Foto: Profimedia.cz

Dvojčata dnes nejsou až takovou výjimkou, a to i přesto, že pravděpodobnost takového početí není příliš vysoká. Při přirozeném početí se jednovaječná dvojčata vyskytují ve 3-4 případech na 1000 těhotenství. Rostoucí úspěšnost umělého oplodnění však statistiky výrazně mění. Při početí prostřednictvím umělého oplodnění se totiž do těla ženy implantují zpravidla dvě a někdy i tři embrya, takže šance na vícečetné těhotenství roste. 

Odborníky ani širokou veřejnost však dvojčata nepřestávají fascinovat. Zajímavá a vskutku překvapivá je skutečnost, že dvojčata nemusí mít stejného otce, ačkoliv to zpočátku zní jako obrovský nesmysl.

Pokud však bude mít žena během probíhající ovulace pohlavní styk s více než jedním mužem, může se stát, že jejich spermie oplodní jedno vajíčko. Následkem toho se sice narodí dvojčata, ale každé z nich bude mít jiného biologického otce. U lidí jde samozřejmě o raritu, u koček nebo psů běžná záležitost.

Podívejte se, kteří slavní lidé dělí svou radost i starost mezi dvě stejně stará dítka, tedy dvojčata.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama