reklama

Rok 2015 chce změnu: Rozhodla jsem se, že se rozvedu!

"Pro mě je rok 2015 velkou změnou. Jako novoroční předsevzetí jsem si dala, že se rozvedu." Přečtěte si celý příběh Julie...

Foto: ISIFA/Thinkstock

"Hodně dlouho jsem se rozhodovala, ale začátek roku mi na změnu přijde jako ideální. Rozvedu se a konečně se to mezi námi vyřeší," píše ve svém příběhu Julie.

O tom, že jsou vztahy složité, se nemusíme zmiňovat, ale překvapí vás, co je žena schopná skousnout proto, aby udržela rodinu. Proč se rozvádí a z jakého důvodu to neudělala už dřív?

Začátek konce

S manželem jsme už spolu deset let. Hned po svatbě jsem pochopila, že mu jedna žena nestačí. Ale komu by vadilo, že se občas za nějakou otočí. Vždyť jde o nevinou hru a já to mám stejné. Na hezkého chlapa je radost pohledět. Jeho pohledy jsem prostě a jednoduše brala a respektovala.

Doporučujeme: Jana Doležalová: Bulvár se o mém novém vztahu nedozví!

Ke mně byl milý, pozorný a já byla šťastná. Asi za dva roky po svatbě se nám narodil syn Jonáš. V tu chvíli jsem soustředila všechnu péči na něj. Byla jsem na něj pyšná, krásné miminko, které roste jako z vody. Nikdy jsem nebyla úplně štíhlá, ale po porodu jsem měla nějaké to kilo navíc. Manžel začal být nepříjemný, neustále mi nadával, když jsem si večer brala něco k jídlu, protože jsem přes den nestíhala. Prý jsem tlustá a měla bych se sebou začít něco dělat.

Snaha o změnu

Mámy to nemají jednoduché, musí se starat o prcka, ale čas na trochu té pozornosti jen pro sebe, by si měly najít, vždycky. Rozhodla jsem se, že poprosím sestru, aby mi občas pohlídala Jonáška a já už tři měsíce po porodu začala cvičit a posilovat. Doufala jsem, že se doma dočkám vděku, ale nic se nezměnilo!

Za půl roku po mé snaze jsem vypadala fakt dobře, nikdy jsem se necítila líp. Sice nebyl čas na pravidelného kadeřníka, ale jednoduchý sexy střih vše vyřešil. Kamarádka mě naučila si líčit rychlé linky, a tak mi to vše ráno zabralo jen deset minut. A co víc? Na břiše nebylo ani znát, že bych kdy vůbec rodila. A můj vztah s manželem? Myslela jsem, že ho potěším, ale on zuřil pokaždé, když jsem vyrazila na procházku. Prý bych se neměla tak vyzývavě oblékat, když jsem se stala matkou.

Nevěra jako hrom

Neustále si na něco stěžoval. Když jsem udělala, co chtěl, našel si jiný důvod a křičel znovu. Myslela jsem, že se zblázním, ale kvůli Jonášovi jsem to tiše trpěla.

Jednou mi přišla SMSka z cizího čísla. Nějaká Romana mě varovala, že můj muž mě s ní podvádí. A víte co? On ani nezapíral, naopak vylíčil mi všechno do nejmenšího detailu. Tak jsem ho vykopla. Asi za měsíc k nám přijel, jak se mu po nás stýská, že už s ní vše skončil a chce se vrátit. A já hloupá mu odpustila.

Když vše graduje

Během několika let jsem jeho nevěry tiše snášela a jen si občas postěžovala své matce. Ona sama mi říkala, ať ho vyhodím a rozvedu se s ním. Nechtěla jsem. Nedokázala jsem si představit, že bych byla sama, s dítětem a zvládla ze svého platu vše ufinancovat.

Je až k neuvěření, jak moc jsem na manžela byla fixovaná a závislá, ale neviděla jsem jiné řešení, než s ním jednoduše zůstat.

Čas na změnu

Asi před měsícem jsem v knihkupectví poznala jednoho muže. Nikdy bych svého manžela nepodvedla, i když se choval jako idiot, ale přesto se z nás stali jen přátelé. Pomáhal mi psychicky zvládat útoky manžela, občas pohlídal Jonáše, když bylo třeba. Pomalu a jistě mi vracel sebedůvěru a učil samostatnosti.

Náš tip: Rekordní nevěra: Muž zplodil 26 dětí s devíti ženami

A jak jsem na tom dnes? Konečně jsem otevřela oči. S Pavlem jsme letos Vánoce oslavili společně. Jednoduše jsem doma oznámila, že už tam nebudu, sbalila jsem sobě a Jonášovi tašky a odešla pryč. Můj muž zuří, neustále mě bombarduje SMSkama a čeká na mě před prací, ale jsem pevně rozhodnutá. Někdo si dává novoroční předsevzetí, jako přestat kouřit, začít hubnout, dostudovat a já na svém seznamu mám jen jedno. Rok 2015: Konečně se rozvést!!!

Proč myslíte, že Julii trvalo toto rozhodnutí tak dlouho? Jak byste se v této situaci zachovali vy? Napište nám v diskuzi pod článkem.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Německá rodina žije spokojeně z odpadků. Peníze odmítá

Video návod: Jednoduché recepty na světové speciality

5 nejčastějších chyb, které děláme v zimní péči o pleť
Univerzita v USA otevřela obor jen pro něj: Musel jsem je přemluvit a sehnat milion | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama